NOVÉ ZÁMKY — V piatkovom stretnutí 6. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o konečné 7.-12. miesto prehrali zverenci trénera Miroslava Mosnára s Nitrou 2:3 po predĺžení.

B-skupina o 7.-12. miesto

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 17. Jurík (Pavúk, Fábry), 46. Mikuš (Šille, Jurík) – 8. Scheidl (Morrison, Blackwater), 57. Morrison (Blackwater), 62. Buček (McNally). Rozhodovali: Tvrdoň, Goga – Gegáň, Crman, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1214 divákov.


Nové Zámky: Nechvátal – Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Hain, Lauro – Obdržálek, Bajtek, Rogoň – Števuliak, Holovič, Andrisík – Fábry, Šille, Jurík – Procháczka, Ondrušek, Mikula

Nitra: Burgat – M. Versteeg, Pupák, Kubka, Rácz, Morrison, Mezei, Sloboda, McNally – Lušňák, Kollár, Scheidl – Buček, Minárik, Blackwater – Csányi, Yellow Horn, Čaládi – Hrušík, Šiška, Tábi


V tohtosezónnych zápasoch krajského derby vždy platilo, že úspešnejší bol domáci tím. Už po 83 sekundách hrali Nitrania presilovku, ako prvý preveril domáceho brankára švihom Kollár. Neskôr neuspel ani Scheidl. Nasledovala ďalšia početná výhra hráčov Nitry a tá už bola z ich pohľadu úspešná. Morrison nahodil od modrej čiary puk a ten po Scheidlovom teči zapadol za Nechvátalov chrbát. Dobrú možnosť vyrovnať mal Obdržálek, ale mieril nad bránu a po Pavúkovej strieľanej prihrávke tečoval mimo Andrisík. Domáci sa dočkali v 17. minúte, keď vystrelil od modrej Pavúk a Jurík tečom zmiatol brankára Nitry.

V druhej tretine sa hral rýchly hokej. Oba tímy pokúšali šťastie, no bez efektu. Z prvej dobre pálil Čaládi, ale jeho strela mierila len do brankára. Nechvátal predviedol výborný zákrok aj pri Lušňákovom pokuse zblízka, keď si postrážil bránkovisko. Na druhej strane Bajtek nedokázal po Rogoňovom bekhende pretlačiť puk za brankára. Pekne vyzerala aj spolupráca Hrušíka so Šiškom, ale domáci brankár bol na mieste. Novozámčania mohli vyrovnať, keď Andrisík vyzval presnou prihrávkou Števuliaka, no ten bol faulovaný. V závere tretiny hrali Nitrania presilovku o dvoch hráčov, ktorú však prerušil klaksón.

Svoju početnú výhodu nezužitkovali ani v úvode tretieho dejstva. V 44. minúte sa po pravom krídle predral Šille a svojou aktivitou vybojoval domácim presilovku. Strelecké pokusy bekov Drtinu i Hatalu však zostali nevyužité. Zámčania však pridali na obrátkach a vyslúžili si ďalšiu početnú výhodu. Tú sa im aj podarilo využiť. Mikuš sa odhodlal k strele od modrej čiary a poslal domácich do vedenia. Do brejku sa dostával aj Šille, no tiesnený nedokázal ideálne zakončiť. Na druhej strane Blackwater mieril spomedzi kruhov iba do brankára. Nitranom sa nakoniec podarilo vyrovnať vďaka Morrisonovmu pokusu od modrej čiary. Duel tak dospel do predĺženia. V ňom boli blízko k rozhodnutiu Obdržálek i Ondrušek, ale ani jeden z nich nedokázal v poslednej chvíli zasunúť puk do brány. Prišiel tak trest a z následného protiútoku sa presadil Buček a rozhodol zápas.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P