Šikovné ruky, silný na puku, s čuchom na góly. Tak by sa dala v skratke opísať najnovšia posila Býkov. Marek Tvrdoň v lige viackrát dokázal, že môže patriť k ofenzívnym lídrom. Po roku v zahraničí sa vracia na Slovensko a svoje bohaté skúsenosti by rád zúročil práve v našom drese.

S akými cieľmi prichádza do organizácie Býkov a ako si spomína na vzájomné zápasy v Nových Zámkoch?


Ofenzívu posilní Marek Tvrdoň


Marek, prečo si sa rozhodol pre ponuku Nových Zámkov a ako sa celý prestup zrodil?
Po uplynulej sezóne som dospel k záveru, že už viac nechcem pôsobiť v zahraničí. Ťahalo ma to domov, bývam blízko Nových Zámkov, dlhšie sme komunikovali s trénerom Čaládim. Veci si sadli a napokon som sa rozhodol ponukú Býkov prijať.

Rozprával si sa s trénermi o tom, aká by mala byť tvoja rola v tíme?
Áno, rozprávali sme sa o tom. Tréner ma pozná, vie, čo sú moje silné stránky a čo odo mňa môže očakávať. Aj to pri rozhodovaní zavážilo.

Uplynulú sezónu si patril k najproduktívnejším legionárom Chance ligy. Ako hodnotíš ročnú anabázu v českej Porube z osobného hľadiska?
Z môjho pohľadu veľmi dobre. Ak by som sa však na to pozrel z tímového hľadiska, som sklamaný, pretože ide o kolektívny šport. Podarilo sa nám vyhrať základnú časť, ale vypadli sme hneď v prvom kole play-off. Veľmi ma to mrzelo.

Stanovil si si nejaké osobné ciele do nadchádzajúcej sezóny?
Keď sa bude dariť mužstvu, bude sa aj mne. Jednoznačným cieľom je hrať play-off. Na tom som od mala zvyknutý a nemienim to meniť. Urobím pre to všetko.


Detroit Red Wings si vybral Mareka Tvrdoňa v 4. kole vstupného draftu NHL v roku 2011.


Najmä krajské derby zápasy s Nitrou bývali vybičované ako na ľade, tak i tribúnach. Aké máš spomienky na vzájomné zápasy v Nových Zámkoch?
V Zámkoch som hrával v drese Nitry v podstate od detstva. Mám na to pekné spomienky. Zápasy mali vždy náboj na ľade i na tribúbe. To mám rád a vtedy sa aj mne hrá najlepšie.

Ako zatiaľ tráviš letnú prestávku? Stihol si aj dovolenku?
Bol som mesiac v Taliansku. Aktuálne som už doma, mám druhý týždeň prípravy na suchu, ktorá potrvá až do úvodného zrazu v Zámkoch.

Čo by si na záver odkázal novozámockým fanúšikom?
Verím, že sa stretneme v čo najväčšom počte. Teším sa na vás!

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P