NOVÉ ZÁMKYVedenie novozámockých Býkov sa dohodlo na pokračovaní spolupráce s trénerom Gergelyom Majorossom. HC Nové Zámky s ním predĺžili zmluvu na ďalší ročník.


Štyridsaťjedenročný rodák z Budapešti je bývalý maďarský reprezentant a dlhoročný hráč Székesfehérváru, ktorý si počas kariéry obliekol i novozámocký dres. Trénerskú stoličku prebral po Martinovi Hrnčárovi 12. januára 2021. Mužstvo pod jeho vedením napredovalo, čoho výsledkom bol skvelý záver základnej časti a triumf v predkole play-off nad Košicami. Býci napokon v sezóne 2020/21 obsadili celkové ôsme miesto.

V trénerskej otázke malo vedenie klubu jasno. „Gergely Majoross bol naša jednoznačná voľba, a preto sme veľmi radi, že sme sa dohodli. Spoločnými silami budeme pracovať v začatej práci,“ uviedol k predĺženiu kontraktu riaditeľ HC Nové Zámky Imre Valášek.

Po sezóne si Gergely Majoross vypýtal určitý čas na rozmyslenie. „Počas ostatných týždňov som sa musel uistiť, že moje rozhodnutie bude dávať zmysel nie len mne, ale aj mojej rodine. Mal som nejaké ponuky, ale zhodli sme sa na tom, že moje pokračovanie v Nových Zámkoch bude to najlepšie rozhodnutie pre všetkých. S vedením klubu sme absolvovali nejaké sedenia, rozprávali sme sa o budúcnosti a nakoľko bol obojstranný záujem o spoluprácu, na podmienkach sme sa dohodli za pár minút,“ povedal po podpise zmluvy.

Hoci ešte nie sú známe podrobnosti o formáte nového ročníka Tipos extraligy, šéf novozámockej lavičky už premýšľa nad skladbou kádra a všetkým, čo s tým súvisí. „Viem do čoho idem, poznám prostredie aj ľudí, užíval som si prácu okolo novozámockého hokeja a preto bolo moje rozhodnutie jednoduché. Osobne je to pre mňa veľká výzva. Čaká nás veľa práce so skladbou mužstva, aby sme všetko doladili a v auguste sa mohli pustiť do prípravy na novú sezónu,“ dodal Gergely Majoross na záver.

O zložení realizačného tímu a ďalších aktualitách budeme našich fanúšikov a verejnosť postupne informovať.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P