HC Nové Zámky v novej sezóne povedie Erik Čaládi s Ľubomírom Hurtajom.


Vedenie novozámockých Býkov vyriešilo trénerskú otázku na novú sezónu. Kormidlo po Gergelym Majorossovi na juhu Slovenska prevezme jeho doterajší asistent Erik Čaládi spolu s Ľubomírom Hurtajom, ktorý naposledy pôsobil v Topoľčanoch ako hlavný tréner i manažér.

“Pocity sú plné odhodlania, samozrejme, štafetu preberáme spolu s Ľubošom, takže to bude o to silnejšie. Zrejme nenájdem konkrétnu vec, na ktorú by som sa tešil najviac, je pred nami veľa práce. Ale verím, že rovnako veľa potešení, predovšetkým v podobe víťazstiev,” zaželal si Erik Čaládi, ktorý by rád pokračoval v nastolenom trende. “Budeme sa snažiť nadviazať na hokej, ktorý sa tu hral posledné sezóny, čiže aktívny, ale zároveň s dobrou obrannou hrou v zadných radoch.”

Bývalý reprezentačný útočník Ľubomír Hurtaj pôsobil v Nových Zámkoch ako hráč počas účinkovania klubu v nadnárodnej MOL Lige. Po ukončení hráčskej kariéry začal s trénovaním práve na juhu Slovenska, kam sa teraz vracia po ôsmich rokoch. “Veľmi si vážim ponuky od pána Suchardu. Extraligu beriem ako veľkú výzvu a takisto ako začiatok mojej novej nielen trénerskej, ale aj životnej etapy. Prostredie v Nových Zámkoch veľmi dobre poznám, hoci sa klub od môjho pôsobenia posunul ďaleko dopredu. Teším sa takisto na skvelých fanúšikov, vďaka ktorých som zažil nielen krásny koniec hráčskej kariéry, ale takisto aj začiatok tej trénerskej. S Erikom máme veľmi dobrý vzťah, vďaka čomu sa nebojím o vzájomnú dôveru. Pôsobil tu už v minulej sezóne, takže mi pomôže pri spoznávani hráčov a taktiež v pokračovaní načatej roboty, ktorú tu zanechal tréner Majoross,” povedal pri svojom návrate Ľubomír Hurtaj.

Na pozícii trénera brankárov pokračuje skúsený Stanislav Petrík, ktorý je súčasťou novozámockého klubu od sezóny 2020-21.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P