Vedenie novozámockých Býkov vyriešilo trénerskú otázku na nasledujúcu sezónu.

V novej extraligovej sezóne 2024-25 povedie novozámocké mužstvo z pozície hlavného trénera Erik Čaládi. Jeho asistentom bude Ján Tabaček.


Pre 35-ročného Čaládiho išlo v minulej sezóne o prvú skúsenosť v pozícii hlavného trénera. Do tejto funkcie sa posunul po tom, čo v sezóne 2022-23 pôsobil ako asistent Gergelyho Majorossa. Čaládi viedol tím v tandeme s Ľubomírom Hurtajom, dovedna Býkov doviedli k 12 víťazstvám. Po januárovej trénerskej zmene a odchode Hurtaja sa vrátil na pozíciu asistenta trénera.

Na pozíciu asistenta trénera prichádza 44-ročný Ján Tabaček, ktorý naposledy pôsobil ako športový manažér a asistent trénera v prvoligovom Martine. Bývalý extraligový obranca má bohaté skúsenosti nielen zo Slovenska, ale i Česka, Fínska, Švajčiarska či Spojených štátov. Na svojom konte má osem majstrovských titulov v troch krajinách.

“V pozícii hlavného trénera sme sa rozhodli pre Erika Čaládiho. Sme presvedčení, že nadviaže na úspešný vlaňajší začiatok a bude v tom pokračovať počas celej sezóny. Vieme, akým spôsobom vedie mužstvo a jeho práca sa stotožňuje s víziou klubu. Minulá sezóna pre neho bola skúškou ohňom. Dohodli sme sa na nastavení procesov tak, aby napredoval ako on, tak aj tím a celý klub. Veríme, že spolupráca s Janom Tabačkom bude v tomto prípade fungovať a spoločne dovedú náš tím k víťazstvám,” uviedol smerom k trénerom prezident klubu František Sucharda.Na pozícii trénera brankárov bude aj v nadchádzajúcom ročníku pokračovať Stanislav Petrík, pre ktorého pôjde už o piatu sezónu v Nových Zámkoch. Rovnako bez zmeny ostala aj funckia videotrénera, ktorú bude naďalej vykonávať Attila Druja.

Zmena nastala na poste kondičného trénera, kde sa vedenie klubu po dvoch rokoch rozlúčilo s Petrom Tóthom. Silovú a kondičnú stránku mužstva bude mať od tejto sezóny pod drobnohľadom český tréner Lukáš Bezděk z českej spoločnosti STACA (Strength Training Academy).#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P