NOVÉ ZÁMKY – Vo štvrtok 30. januára 2020 spečatil najproduktívnejší hráč Býkov Tomáš Pospíšil svoj prestup do Českej extraligy. Jeho novým pôsobiskom bude HC Verva Litvínov.


Rovnako ako fanúšikovia, tak i vedeniu a realizačnému tímu je ľúto, že mužstvo v dôležitej fáze sezóny opúšťa líder a najproduktívnejší hráč mužstva. Ide o veľkú stratu pre náš klub, avšak vždy sme deklarovali, že pokiaľ je o nášho hráča záujem v kvalitnej zahraničnej súťaži, nebudeme mu brániť v odchode a teda v jeho kariérnom raste. Tak je to i v tomto prípade.

Tomáš Pospíšil dostal zaujímavú ponuku z najvyššej českej súťaže, z klubu s bohatou históriou. A za to sme veľmi radi. Zároveň nás teší, že sa vďaka nášmu klubu podarilo pomôcť ďalšiemu hráčovi v kariérnom raste. Z minulosti môžeme spomenúť hráčov ako Jake Cardwell, Matej Paulovič, Róbert Lantoši, Patrick Kudla či Adam Zbořil.

Tridsaťdvaročný rodák zo Šumperku prišiel do Nových Zámkov pred sezónou 2018/19. Dovedna nastúpil za Býkov v Tipsport Lige na 72 zápasov, strelil 32 gólov ku ktorým si pripísal 40 asistencií.

Ďakujeme Tomášovi za odvedené služby počas dvoch sezón na juhu Slovenska a v jeho novom pôsobisku mu želáme veľa šťastia a úspechov.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P