Vedenie klubu predĺžilo spoluprácu s ďalším hráčom z uplynulého ročníka. Dres s býkom na hrudi si aj v sezóne 2022-23 oblečie skúsený útočník Tomáš Klempa.

Pre 38-ročného krídelníka, ktorý hokejovo vyrastal v Poprade, pôjde o druhú sezónu na juhu Slovenska. V tej premiérovej si na svoje konto pripísal desať gólov a celkovo dvadsaťpäť kanadských bodov v 47 extraligových zápasoch.

“Tomáš je všestranný a skúsený útočník, ktorého sa dá na ľade využiť pri akejkoľvek hernej situácii. Má za sebou pomerne slušnú sezónu, napriek svojmu veku bol na tom fyzicky naozaj výborne a zvládal veľké množstvo minút na ľade. Ku koncu sezóny ho limitovalo zranenie, ale na úvod nového ročníka by mal byť stopercentne pripravený. Rozhodujúca v jeho prípade je určite aj osobnosť, pretože je to výborný človek a spoluhráč, a taký hráč je chcený v každom mužstve. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s ním,” povedal k predĺženiu spolupráce s Tomášom Klempom hlavný tréner Gergely Majoross.

Účastník majstrovstiev sveta do 18 rokov zbieral skúsenosti aj v zámorí, kam odišiel ako tínedžer. Na starom kontinente hrával od sezóny 2014-15 postupne za Piešťany, MAC Budapešť a Brašov.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári: Pavel Kantor, Juraj Ovečka.

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák, Martin Knižka.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Peter Šišovský, Martin Mišiak, Jay Dickman, Tomáš Klempa.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P