NOVÉ ZÁMKY/BRATISLAVA – Ligová rada Slovenského zväzu ľadového hokeja odporučila výkonnému výboru, aby udelil extraligovú licenciu všetkým trinástim klubom, ktoré podali prihlášku do Tipsport Ligy v sezóne 2019/20. Definitívny počet účastníkov vrátane pripraveného modelu súťaže ešte musí prejsť schvaľovacím procesom na štvrtkovom zasadnutí výkonného výboru.

Ligová rada, ktorú tvoria prezident SZĽH Miroslav Šatan, riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner a športový riaditeľ SZĽH Igor Guryča, v utorok odobrila návrat Slovana Bratislava do Tipsport Ligy. „Ligová rada zasadla a vyhodnotila všetky podklady, ktoré mala k dispozícii od extraligových klubov. Po dôkladnom posúdení dokumentov a splnení osobitných podmienok Smernice pre udeľovanie súťažnej licencie a nakladanie s touto licenciou navrhla výkonnému výboru, aby udelil licenciu všetkým trinástim účastníkom, ktorí o ňu požiadali,“ uviedol člen Ligovej rady Richard Lintner.

V Tipsport Lige 2019/20 sa tak predstaví jedenásť slovenských účastníkov – Banská Bystrica, Nitra, Zvolen, Poprad, Košice, Trenčín, Nové Zámky, Detva, Liptovský Mikuláš, Slovan Bratislava, Michalovce – a dva maďarské kluby DVTK Jegesmedvék Miškovec, MAC Budapešť.

Ligová rada v utorok schválila aj hrací model Tipsport Ligy v sezóne 2019/20. Keďže v nej bude pôsobiť nepárny počet trinásť účastníkov, v prvej fáze základnej časti bude mať v každom kole vždy jeden z tímov voľno. Extraligisti najskôr odohrajú 48 duelov štvorkolovým spôsobom. Každý s každým dvakrát doma, dvakrát vonku. Následne sa súťaž rozdelí na dve nadstavbové časti. Prvú vytvoria mužstvá umiestnené na 1. až 6. mieste, druhú tímy na 7. až 12. mieste. Získané body si mužstvá ponechajú. Pre klub, ktorý obsadí poslednú 13. priečku, sa sezóna skončí.

Kluby v skupine o 1. až 6. miesto odohrajú medzi sebou ešte desať duelov dvojkolovým spôsobom každým s každým raz doma, raz vonku. Rovnako tak tímy na 7. až 12. mieste. Celok umiestnený na prvom mieste po 58 zápasoch získa Pohár Dušana Pašeka určený pre víťaza základnej časti. Každý z účastníkov prvej šestky tabuľky si automaticky zabezpečí účasť vo štvrťfinále play-off.

O zostávajúce dve miestenky budú bojovať tímy v skupine o 7. až 12. miesto. Získajú ich kluby umiestnené na 7. a 8. mieste. Dvojice štvrťfinále play-off určí známy kľúč 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Pre majstra Slovenska je pripravený Pohár Vladimíra Dzurillu. V sezóne 2019/20 z Tipsport Ligy nikto nevypadne. Priamy postup do nej si zabezpečí víťaz I. hokejovej ligy.

„Pri tvorbe nového modelu Tipsport Ligy sme brali ohľad na podklady, ktoré sme si vyžiadali od klubov. Zúročili sme tiež doterajšie skúsenosti a komunikáciu s okolitými európskymi ligami. Sme presvedčení, že schválený model bude pre našich fanúšikov veľmi atraktívny,” konštatoval člen Ligovej rady Richard Lintner. Hracími dňami v tipsportligovej sezóne 2019/20 budú utorky, piatky a nedele.

1. KOLO

piatok 13. septembra
HC Nové Zámky – voľno

2. KOLO

nedeľa 15. septembra
HC Nové Zámky – HC Košice

3. KOLO

utorok 17. septembra
HC Slovan Bratislava – HC Nové Zámky

4. KOLO

piatok 20. septembra
MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P