NOVÉ ZÁMKY – V piatok 15. novembra pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 21. kola. Novozámockí býci sa v ňom predstavia pod Pustým hradom, kde od 18:00 výzvu domáci HKM Zvolen.

Býci pod novým trénerom Miroslavom Mosnárom nebodovali, počas reprezentačnej prestávky v predohrávke prehrali so Slovanom 1:2. V ligovej tabuľke okupujú naďalej predposlednú dvanástu priečku so ziskom 16 bodov.

HKM Zvolen

Rytieri počas reprezentačnej prestávky priniesli posiku do realizačného tímu, ktorou sa stal Kanaďan Don Nachbaur, ktorý pôsobil v rokoch 2017 až 2019 ako asistent trénera v Los Angeles Kings. Predtým strávil vyše 20 sezón v nižších zámorských súťažiach, ako hlavný tréner viedol kluby v AHL i WHL. Počas hráčskej kariéry odohral v NHL 234 zápasov.

Ešte predtým skončil v tíme americký obranca Ryan Lowney, ktorý po 18-tich zápasoch požiadal klub o rozviazanie kontraktu.

Zvolenčania figurujú v tabuľke Tipsport Ligy na priebežnom štvrtom mieste so ziskom 30 bodov. V posledných štyroch stretnutiach, s Detvou, Košicami, Slovanom i Trenčínom, však vyšli bodovo naprázdno.

Zostava HKM Zvolen z posledného zápasu:
T. Tomek – Lowney, Švarný, Betker, Corrin, Drgoň, Maier, Tomko, Fatul – Marcinek, Petráš, Tibenský – Chlepčok, Špirko, Štrauch – McPherson, Trotter, Bonis – Thompson, Mráz, Keleme

Úvodné buly na zimnom štadióne vo Zvolene je v piatok 15. novembra o 18:00.

Kluby a hráči hokejovej Tipsport Ligy si uctia pamiatku obetí stredajšej tragickej dopravnej nehody autobusu pri Nitrianskych Hrnčiarovciach a budú zdieľať smútok s rodinami zosnulých.

Zápasy 21. kola Tipsport ligy sa v piatok uskutočnia podľa plánu, pred ich začiatkom si po štátnej hymne Slovenskej republiky hráči, tréneri i fanúšikovia na štadiónoch uctia pamiatku obetí minútou ticha. Hokejisti na stretnutia nastúpia s čiernymi páskami na dresoch.

„Správu o tragédii sme prijali s hlbokým zármutkom. Len veľmi ťažko sa nám vyjadruje slovami bolesť a smútok nad vyhasnutými životmi. Venujme zosnulým pred piatkovými zápasmi tichú modlitbu a spomienku. Celá tipsportligová rodina vyjadruje v tejto pohnutej chvíli ich rodinám úprimnú sústrasť,“ uviedol riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.