Skúsenosti a univerzálnosť. Atribúty, ktoré so sebou prináša najnovšia posila novozámockých Býkov. Je ňou 33-ročný slovenský útočník Jakub Linet, ktorý patril minulú sezónu medzi lídrov HC 19 Humenné.

S akými ambíciami sa vracia do známeho prostredia a ako aktuálne trávi svoje dni?


Ofenzívne rady posilní Jakub Linet


Jakub, vitaj naspäť medzi Býkmi. Prečo si sa rozhodol pre ponuku Nových Zámkov a ako sa celý prestup zrodil?
Rozhodovanie bolo jednoduché, pretože nepôjdem do úplne neznámeho prostredia. Páčilo sa mi korektné a férové jednanie zo strany klubu.

Hoci nejdeš do úplne neznámeho prostredia, ako si už spomenul, preberal si s niekým svoj príchod na juh Slovenska?
Poznám veľa chalanov, ktorí v Zámkoch či už pôsobili alebo stále pôsobia. Nepočul som na klub a jeho fungovanie nič zlé. Teším sa naspäť a mám z toho veľmi dobrý pocit.

Čo od teba môžu fanúšikovia očakávať?
Nerád by som sám seba hodnotil. Viem však povedať, že urobím všetko preto, aby som pomohol mužstvu ako len budem vedieť.

S akými ambíciami prichádzaš do organizácie Býkov?
⁠Tak ako každý športovec, aj ja mám ambície len tie najvyššie. Pôjdeme od zápasu k zápasu a spravíme všetko, aby sme sa umiestnili čo najlepšie.


Jakub Linet má na konte okrem majstrovského titulu s Košicami aj tri prvoligové tituly. Dvakrát uspel s Michalovcami a raz so Žilinou.


V uplynulej sezóne si dokázal streliť 14 gólov, trúfaš si na podobnú métu aj v tej nadchádzajúcej?
Pokúsim sa spraviť pre tímový úspech maximum a ak tomu prispejem aj gólmi, bude to len plus. Samozrejme, všetko bude závisieť aj od toho, aké úlohy v tíme budem mať.

Tento rok máš podstatne viac času na oddych a prípravu na nový ročník. Ako aktuálne vyzerajú tvoje dni?
⁠Po sezóne som si dopriaľ voľno aj čo sa týka trénovania. Venoval som sa skôr bicyklu a aktivitám ako je tenis. Dnes som už späť v tréningovom cykle, prípravu na novú sezónu som začal začiatkom mája.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P