NOVÉ ZÁMKY – V piatok 18. októbra pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 13. kola. Novozámockí býci sa predstavia na domácom ľade, kde od 18:30 privítajú medvede z Detvy.


Novozámčania ťahajú nelichotivú päťzápasovú sériu prehier, v tabuľke sú na predposlednej dvanástej priečke so ziskom 9 bodov. Naposledy sa predstavili pod Tatrami, kde prehrali s Popradom 0:1.

Mužstvo z juhu Slovenska naďalej vedie športový manažér Ladislav Branikovič a tréner brankárov František Kučera.


HC 07 WPC Koliba Detva

V útoku síce Detvania stratili Radovana Puliša či Michala Murčeka, ale náhrady v podobe Petra Zuzina, Petra Šišovského či Jána Sýkoru sa zatiaľ ukazujú v dobrom svetle. V bráne je jednotkou naďalej Roman Petrík.

Pod Poľanou pôsobí viacero hráčov so skúsenosťami s novozámockým hokejom, napr. Marek Šimko, Janis Andersons, Martin Chovan či Tomáš Török.


Detve patrí so 14 bodmi priebežná desiata priečka v ligovej tabuľke. Zverenci Josefa Tureka prehrali v poslednom kole na domácom ľade so Slovanom Bratislava 2:4.

Zostava Detvy z posledného zápasu:
Petrík – Andersons, Chovan, Golian, Kuklev, Fekiač, Jendroľ, Pač, Král – Šišovský, Zuzin, Sýkora – Surový, Valent, Gašpar – Ľupták, Podešva, Žilka – Čenka, Čacho, Török


Úvodné buly na Zimnom štadióne v Nových Zámkoch je v piatok 18. októbra o 18:30, pokladne budú otvorené už hodinu a pól pred zápasom. 

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P