NOVÉ ZÁMKY – V piatok 2. a sobotu 3. apríla  2021, päť dní po poslednom domácom zápase s Košicami, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na prvé dve štvrťfinálové stretnutia Tipos extraligy. Súperom Býkov budú zvolenskí Rytieri.

Úvodné buly prvého stretnutia je v piatok o 16:30.


Novozámockí Býci ukončili základnú časť Tipos extraligy tromi víťazstvami v rade na deviatej priečke so ziskom šesťdesiatjeden bodov. Hoci v úvodnom stretnutí predkola prehrali na ľade Košíc 1:4, ďalšie tri stretnutia Novozámčania dominovali a zvučného súpera zdolali 3:1 na zápasy. Najproduktívnejším hráčom v mužstve trénera Gergelya Majorossa bol v predkole kanadský útočník Steven Iacobellis, ktorý strelil dva góly a na dva ďalšie prihral.

Zvolenčania ovládli základnú časť Tipos extraligy, ktorú vyhrali so štvorbodovým náskokom pred druhými Michalovcami. Zverenci novozámockého odchovanca Petra Oremusa zakončili základnú časť šiestimi víťazstvami v rade. Najlepším strelcom mužstva s 26 gólmi a zároveň najproduktívnejším hráčom s 51 kanadskými bodmi bol slovenský útočník Radovan Bondra, v ktorého tesnom závese bol fínsky útočník Mikko Nuutinen.

Oba celky sa v tejto sezóne stretli štyrikrát, pričom Býci uspeli hneď v tom prvom, keď na domácom ľade zvíťazili 1:0 po samostatných nájazdoch. Bod si odniesli aj z posledného zápasu vo Zvolene po prehre 3:4 po predĺžení, no dvakrát odišli zo zápasu bez bodu.


“Ako tím sa už na zápas veľmi tešíme, je to pre nás akási odmena. Keď sme spolu začínali, povedali sme si, že sa budeme sústrediť na proces. Budeme sa snažiť postupne zlepšovať, deň čo deň, od zápasu k zápasu. Som nesmierne hrdý na hráčov, ktorí splnili tento cieľ a umožnili nám byť tu, kde sme teraz. Dostali sme sa do bodu, že máme schopnosti na to, aby sme porazili hociktorého súpera z ligy. Musíme sa však držať nášho herného plánu,” prezradil pred úvodným stretnutím so Zvolenom hlavný tréner Gergely Majoross.


Prvý duel štvrťfinále Tipos extraligy, zápas medzi Zvolenom a Novými Zámkami, má úvodné buly v piatok 16:30. Zápas vysiela Dvojka.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P