BRATISLAVA – Pondelňajším zápasom medzi Skalicou a Slovanom Bratislava odštartoval premiérový ročník Tipsport Kaufland Cupu. Pohárová konfrontácia, v ktorej sa predstavia slovenskí účastníci najvyššej súťaže a päť klubov Slovenskej hokejovej ligy, bude spestrením prípravného obdobia. V úvodnom kole privítajú zverenci Martina Hrnčára nitrianskych Corgoňov, úvodné buly krajského derby je v utorok o 18:30.


Súťaž má dokopy šestnásť účastníkov. Organizátori pohára, Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) a Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), rozdelili tímy do štyroch základných štvorčlenných skupín, v každej je minimálne jeden tím zo SHL.

Mužstvá odohrajú v základných skupinách po tri stretnutia, vždy na ľade rebríčkovo horšie postaveného tímu v predošlej nedokončenej sezóne. Kluby SHL tak vždy privítajú účastníkov najvyššej súťaže na domácom ľade. Ešte pred októbrovým začiatkom oboch líg sa odohrajú stretnutia základných skupín aj štvrťfinále, v ktorom sa hrá pohárovým systémom doma – vonku (22. a 24. septembra). Tento rok sa rovnakým spôsobom odohrá v asociačných termínoch aj semifinále. Do play-off postúpia z každej základnej skupiny po dva najlepšie tímy.

“Tipsport Kaufland Cup bude pre každý klub príjemným spestrením prípravného obdobia. Hráči získajú v predsezónnom období novú motiváciu. Škoda, že atraktívne súboje, ktoré sú pre našich partnerov aj náhradným plnením za neodohrané play-off, nebude priamo na štadiónoch sledovať veľa fanúšikov, keďže stále platia protipandemické opatrenia. Naďalej budeme dodržiavať všetky hygienické predpisy a apelovať na autority, aby v regiónoch, v ktorých je to možné, prehodnotili limity pre účasť fanúšikov na zápasoch,” uviedla riaditeľka APHK Aneta Büdiová.


Základné skupiny:

A-skupina: HC ’05 Banská Bystrica, HC 07 WPC Koliba Detva, MHk 32 Liptovský Mikuláš, HK Martin

B-skupina: Slovan Bratislava, HK Nitra, HC Mikron Nové Zámky, HK Skalica

C-skupina: HC Košice, HK Poprad, Dukla Ingema Michalovce, HK Spišská Nová Ves

D-skupina: HKM Zvolen, Dukla Trenčín, HC Topoľčany, MHK Dubnica nad Váhom


Program:

8. september o 18:30
1. kolo: HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra

10. september o 17:00
2. kolo: HK Skalica – HC MIKRON Nové Zámky

17. september o 17:30
3. kolo: HC MIKRON Nové Zámky – HC SLOVAN Bratislava


Držitelia permanentiek majú počas celej sezóny 5 % zľavu na celý nákup v našom fanshope.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P