Najvyššia hokejová súťaž TIPOS EXTRALIGA vstupuje od piatka 24. septembra do svojho 29. ročníka. Aj v novej sezóne chce potvrdiť pozíciu lídra medzi slovenskými športovými súťažami v sledovanosti či zavádzaní moderných technológií. Šancu opäť dostanú mladíci. Kluby si uvedomujú, že na ich pleciach je aj budúcnosť slovenského hokeja.

V TIPOS EXTRALIGE bude opäť účinkovať dvanásť mužstiev. Do súťaže už nezasiahne maďarský účastník z Miškovca. Nováčikom ligy je Spišská Nová Ves. Na extraligovej mape už nefiguruje ani Detva, klubová licencia sa presunula do Prešova. Každý tím odohrá v základnej časti TIPOS EXTRALIGY po päťdesiat zápasov. Všetky mužstvá sa navzájom stretnú štyrikrát, dvakrát doma a dvakrát vonku. S regionálnymi rivalmi odohrá každý tím navyše ďalšie dva zápasy.


NÁROČNÝ ROK

Kluby TIPOS EXTRALIGY majú za sebou náročný rok. Predošlú sezónu, na konci ktorej sa z majstrovského titulu radovali hráči HKM Zvolen, zvládli len vďaka obetavosti majiteľov klubov a predovšetkým podpore partnerov, najmä národnej lotériovej spoločnosti TIPOS, keďže im vypadol jeden z dôležitých zdrojov príjmov – vstupné. S výnimkou zopár zápasov sa takmer celý ročník odohral bez prítomnosti fanúšikov na tribúnach. V súčasnosti zástupcovia klubov veria, že stretnutia uvidí naživo čo najviac divákov a budú mať tú správnu atmosféru.

„Kluby sú pripravené popasovať sa s ďalšou výzvou. Z pohľadu partnerov je dôležité, aby fanúšikovia boli na tribúnach. Samozrejme, prvoradá bude bezpečnosť všetkých aktérov, nechceme nikoho ohrozovať a nechceme, aby zimné štadióny boli epicentrami šírenia koronavírusu. Našťastie, partneri pochopili vážnosť situácie a naďalej nás podporujú. V predošlých dňoch sa kluby mohli zapojiť do výzvy Fondu na podporu športu a získali spätne časť kompenzácií za prvý polrok 2021. Dúfame, že nasledujúca sezóna sa odohrá bez vážnejších komplikácií. Robíme všetko preto, aby sa nový ročník odohral podľa pripraveného harmonogram a najlepšie aj s fanúšikmi na tribúnach,“ hovorí riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov Aneta Büdi.


GENERÁLNYM PARTNEROM NAĎALEJ TIPOS

Partnerom najvyššej hokejovej súťaže je naďalej národná lotériová spoločnosť TIPOS. Aj financie od generálneho partnera ligy pomohli klubom preklenúť zložité obdobie.

Minuloročná sezóna bola ťažká. Hráčom chýbali diváci na tribúnach, kluby zažívali ťažkú situáciu aj z pohľadu výpadku financií pre neúčasť divákov. Preto som hrdý na to, že to bola práve spoločnosť TIPOS, ktorá v minulom roku ukázala, že stojí za slovenským hokejom aj v ťažkých časoch. Čo môžem pred štartom novej sezóny TIPOS Extraligy tejto najvyššej slovenskej hokejovej súťaži zaželať, sú tisíce fyzicky prítomných fanúšikov na zápasoch, ktorí držia palce a s napätím čakajú na výsledky hry hráčov, ktorí na ľade vydajú maximum. Pretože to sú skutočné emócie. A ja za spoločnosť TIPOS ako najväčšieho donora športu na Slovensku môžem sľúbiť, že aj tento rok budeme stáť pri slovenskom hokeji,“ povedal pred štartom sezóny Stanislav Molnár, člen predstavenstva a výkonný riaditeľ sekcie produktov spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., ktorá je generálnym partnerom TIPOS Extraligy.


VYNOVENÁ APLIKÁCIA I ŠTATISTIKY PRE KLUBY

Najvyššia slovenská hokejová súťaž by mala byť aj v novej sezóne dramatická. Dianie v kluboch naznačuje, že bude ešte zaujímavejšia ako predošlá. Hráči i fanúšikovia sú už hladní po súťažných zápasoch. Pre fanúšikov sú pripravené aj viaceré aktivity.

Pred začiatkom novej sezóny prešla veľkými zmenami aplikácia TIPOS EXTRALIGY. Prvá aplikácia športovej súťaže v strednej Európe je opäť modernejšia a interaktívnejšia. Fanúšikovia prostredníctvom nej môžu získavať aj rôzne ceny, ktoré venujú partneri súťaže. Nechýba populárna fantasy liga, v ktorej sa fanúšikovia menia na manažérov a zostavujú si svoje tímy. Súčasťou aplikácie sú aj live výsledky zo zápasov TIPOS EXTRALIGY, ale aj štatistiky, tabuľky, zaujímavé informácie zo zákulisia ligy či odkazy na multimediálny odkaz.

V aplikácii sa budú objavovať počas sezóny aj zaujímavé dáta zo systému InStat. Asociácia profesionálnych hokejových klubov v spolupráci s klubmi zabezpečila z extraligových zápasov podrobné štatistiky. Je to ďalší krok k výchove a rozvoju hráčskych schopností. InStat bude od začiatku sezóny zaisťovať podrobné analýzy zo všetkých zápasov TIPOS EXTRALIGY.

„Sme radi, že sa nám tento projekt podarilo zrealizovať. Tréneri a odborníci dostávajú významný nástroj, ako správne analyzovať svoj tím a najmä z dlhodobého hľadiska môžu sledovať vývoj jednotlivých hráčov a ich prínos pre mužstvo,“ hovorí Aneta Büdi.

Systém InStat zhromažďuje dáta z celého sveta, zo všetkých zápasov vytvára podrobné štatistiky, grafy a analýzy.


Dôležité dátumy sezóny 2021/22 v Tipos Extralige:

Prvé kolo základnej časti: 24. septembra 2021.
Záverečné kolo základnej časti: 15. marca 2022.
Začiatok predkola play-off: 18. marca 2022.
Začiatok štvrťfinále: 25. marca 2022.
Najneskorší termín pre spoznanie nového majstra: 7. mája 2022.


Program 1. kola TIPOS Extraligy 2021/2022, piatok 24. septembra:

16.30 | HK DUKLA Ingema Michalovce – HC Mikron Nové Zámky
17.00 | MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad
18.00 | HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves
18.00 | HK Nitra – HC Košice
18.00 | HC 21 Prešov – HC ´05 Banská Bystrica
19.00 | HC SLOVAN Bratislava – HK DUKLA Trenčín

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P