NOVÉ ZÁMKY – V utorok 2. augusta odštartovali hokejisti HC Nové Zámky spoločnú prípravu na nový ročník Tipos extraligy.

Býci sa stretli takmer v kompletnom zložení, vrátane šestice hráčov zo zahraničia. Ospravedlnili sa traja hráči, ktorí sa k tímu pripoja neskôr. Mladý útočník Martin Mišiak si aktuálne plní reprezentačné povinnosti a z dôvodu choroby, resp. zranenia na zraze absentovali aj útočníci Peter Šišovský a Milan Tadeáš Jobek. “Veľmi som sa tešil na dnešný deň, stretnutie s kolegami a hráčmi. Práca mimo sezóny je zaujímavá, plná premýšlania, plánovania, prebieha skladba a dopĺňanie mužstva, analýza uplynulej sezóny. Ale ide skôr o prácu za počítačom, kde pracujete s tabuľkami a videom. O to viac vás potom teší úvodný míting, keď sa to všetko pretaví do reality. Stretnete sa s realizačným tímom a hráčmi, spoznáte osobne nových hráčov, máte možnosť sa s nimi porozprávať, zavtipkovať,” skonštatoval hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

Po úvodnom zoznámení sa a vybalení si vecí zamierili zverenci trénera Gergelyho Majorossa do fitness centra Gold Gym, kde absolvovali úvodné fyzické testy. Ak pôjde všetko podľa plánu, prvý tréning na ľade by mali stihnúť ešte v piatok. “Tohtoročné prípravné obdobie bude trochu iné v tom, že úvodnú fázu prípravy má na starosti náš kondičný tréner Peter Tóth. Až následne, ako naskočíme na ľad, prídu na rad aj systémové a taktické veci. Uplynulá sezóna pre nás nedopadla ideálne a preto máme teraz spolu jasný cieľ, za ktorým si pôjdeme spoločne od prvých dní,” dodal 43-ročný kormidelník.


Zoznam hráčov na úvodnom zraze 2. augusta 2022:

Brankári: Pavel Kantor, Juraj Ovečka.
Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák, Martin Knižka, Mike Lee, Roberts Mamčics, Kristián Meszároš, Patrik Španko (skúška).
Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Jay Dickman, Tomáš Klempa, Patrik Števuliak, Boris Babeliak, Dávid Hajnik (skúška), Patrik Frič (skúška).

Pripoja sa neskôr: Martin Mišiak, Peter Šišovský, Milan Tadeáš Jobek.


Rozpis prípravných zápasov HC Nové Zámky:

12. august o 18:00 – HC Nové Zámky vs Ferencvárosi TC (Nové Zámky)
18. august o 15:30 – HC Nové Zámky vs GKS Tychy (Zvolen, Memoriál Pavla Zábojníka)
19. august o 15:30 – HC Nové Zámky vs Krefeld Pinguine (Zvolen, Memoriál Pavla Zábojníka)
20. august o 10:00 – HC Nové Zámky vs HC Frýdek-Místek (Zvolen, Memoriál Pavla Zábojníka)
25. august o 18:00 – Gyergyói Hoki Klub vs HC Nové Zámky (Érd)
01. september o 18:00 – HC Nové Zámky vs Graz 99ers (Nové Zámky)
07. september o 17:30 – PSG Berani Zlín vs HC Nové Zámky (Zlín)
09. september o 19:00 – EHC Black Wings Linz vs HC Nové Zámky (Linz)

Fotoreportáž z úvodného dňa nájdete na našom Facebooku a Instagrame.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P