NOVÉ ZÁMKY – V zápase 34. kola Tipsport Ligy prehrali zverenci trénera Miroslava Mosnára na domácom ľade so Zvolenom 0:6.

HC Mikron Nové Zámky – HKM Zvolen 0:6 (0:1, 0:5, 0:0)
Góly:
 3. McPherson (Švarný), 23. Mráz (Marcinek), 26. Parks (Trotter), 28. Štrauch (Parks, Betker), 32. Parks (Trotter), 39. Špirko (McPherson). Rozhodovali: Goga, Krajčík – Tvrdoň, Valo, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 1532 divákov.

HC MIKRON Nové Zámky: Pavlas (32. Kristín) – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš – Pospíšil, Fábry, Stupka – Bajtek, Holovič, Jurík – Števuliak, Hruška, Rogoň – Andrisík, Jaša, Jurák

HKM Zvolen: Tomek – Švarný, Corrin, Maier, Betker, Tomko, Drgoň, Meliško -Parks, Trotter, Tibenský – Kelemen, Špirko, McPherson – Štrauch, Mráz, Marcinek – Chlepčok, Halama, Petráš

Domáci prvýkrát pohrozili už v úvodnej minúte, keď Fábryho vyzval k strele Pospíšil a krátko na to Bajtek preveril Tomeka vo zvolenskej bráne. Novozámčania pokračovali v nasadenom tempe, vynútili si presilovú hru, v nej však udreli hostia. Ordzovenský nezastavil puk na útočnej modrej, dostal sa k nemu McPherson a svoj nájazd zakončil gólovým blafákom. Postupom času sa osmelili aj Zvolenčania, pribrzdilo ich však Maierovo vylúčenie po zákroku na Stupku. Sľubnú príležitosť mali hostia aj keď Kelemen hľadal pred bránou Trottera, no Pavlas si bránkovisko postrážil. V 14. minúte predviedla rýchly protiútok domáca dvojica Andrisík – Jašša, prvý menovaný volil strelu, ktorú však Tomek výborne zneškodnil.

V druhom dejstve nahradil v prvej domácej formácii Stupku Andrisík. Po minúte hry mohlo vyrovnať duo Jurík – Bajtek ale Juríkov strelecký pokus bol neúspešný. Úspešnejší vstup do tretiny však mali hostia. Novozámčania zaváhali pri rozohrávke vo vlastnom pásme, puku sa zmocnil Mráz a spomedzi kruhov zvýšil na 2:0. V nasledujúcich minútach sa Zvolenčania zahryzli do domácich, z čoho vyústil ich tretí gól. Po obkorčuľovaní brány sa presadil Parks a o ďalšie dve minúty pridal Štrauch zblízka štvrtý gól. To zo strany hostí nebolo všetko. Parks dostal od Trottera dobrý puk pred bránu, mal dostatok času namieriť a tak vymietol horný roh Pavlasovej brány. Toho následne vystriedal Kristín. Ani ten však neudržal čisté konto a ešte do konca tretiny ho prekonal Špirko.

V úvode tretej tretiny sa dostal do sľubnej príležitosti, Pavúk ale spoľahlivo chytajúceho Tomeka v bráne Zvolena neprekonal a o niekoľko minút stroskotal so svojím pokusom aj Drtina. Aj naďalej hrali oba celky útočný hokej. Efektivita v zápase však bola jednoznačne na strane hostí a tí si tak pod Pustý hrad odviezli všetky tri body.