NOVÉ ZÁMKY – Séria medzi Novými Zámkami a Zvolenom sa sťahuje na západ Slovenska. V utorok 6. apríla o 18:00 a v stredu 7. apríla o 15:00 odohrajú zverenci trénera Gergelya Majorossa tretí a štvrtý súboj štvrťfinálovej série play-off Tipos extraligy. Stav série, ktorá sa hrá na štyri víťazné zápasy, je 0:2 v neprospech Býkov.

Prvý zápas začali Býci výborným vstupom, ktorý podčiarkol v 7. minúte Varga úvodným gólom série. Býci však Zvolenu gólovo neodskočili a tak sa svojej šance chopili domáci. Najprv v 14. minúte vyrovnal Zuzin, aby hneď po prestávke poslal Zvolen do vedenia Viedenský. Víťazný gól napokon strelil v 29. minúte Kelemen, keďže za Býkov stačil už len dvadsať sekúnd pre koncom riadnej hracej doby korigovať Števuliak.

Aj druhý zápas priniesol ofenzívny hokej so šancami na oboch stranách už od úvodu stretnutia. O prvý zápis do gólových štatistík stretnutia sa postaral tesne pred prvou sirénou domáci Zuzin. Býkov gól do šatne nevyviedol z plánu, naopak, pokračovali v dobrom tímovom výkone, hoci sa často museli brániť v početnej nevýhode. Vyrovnávajúceho gólu sa dočkali v 33. minúte, keď presne namieril Števuliak. Boj o každý centimeter ľadu pokračoval za remízového stavu až do 55. minúty, keď novozámockú defenzívu prekvapil utešenou strelou tesne po buly Zuzin. Býci následne otvorili hru, no vyrovnávajúci gól nestrelili. Naopak, domáci ešte gólom z presilovky a do prázdnej brány upravili na konečných 4:1.

1. zápas
HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly:
14. Zuzin (Viedenský), 21. Viedenský (R. Bondra, Melancon), 29. Kelemen (Marcinek) – 7. T. Varga (Iacobellis, P. Mikuš), 60. Števuliak (Rogoň, Västilä).

2. zápas
HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 20. Zuzin (Viedenský, J. Mikúš), 55. Zuzin (Viedenský), 57. Puliš (Zuzin, Viedenský), 59. Nuutinen – 33. Števuliak (Rogoň)

/stav série: 0:2/

“Našim primárnym cieľom aj naďalej ostáva hrať od zápasu k zápasu lepšie, a myslím si, že v druhom zápase sme podali lepší výkon ako v tom prvom. Preto je teraz na mieste zahrať ešte lepšie, než tomu bolo v sobotu. Šikovnými a rozumnými rozhodnutiami sme sa dopracovali k tomu, že sme v útočnej tretine strávili viac času ako zápas predtým. Druhé stretnutie však prinieslo aj dva negatívne body. Prvým bolo veľké množstvo vylúčení, ktorých väčšina nebola z kategórie nevyhnutných zákrokov. Druhým bola naša presilová hra. Toto musíme v nasledujúcom zápase jednoznačne zlepšiť,” konštatoval pred tretím duelom so Zvolenom hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

Tretí štvrťfinálovú duel medzi Novými Zámkami a Zvolenom má úvodné buly v utorok 18:00. Zápas vysiela Dvojka a Tipsport TV.