TRENČÍN – Zverenci trénera Gergelya Majorossa prehrali v piatkovom zápase 45. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 3:4 po predĺžení. O góly Býkov sa postarali Petr Obdržálek, Steven Iacobellis a Janne Seppänen.

HK Dukla Trenčín – HC Mikron Nové Zámky 4:3 pp (0:0, 1:0, 2:3 – 1:0)
Góly:
38. Okuliar (Ackered, Hecl), 49. Sádecký (Sojčík, Švec), 53. Paukovček (Ackered, Bezúch), 64. Berisha (Ackered, Kettunen) – 46. Obdržálek (Seppänen, Okoličány), 54. Iacobellis (Jurík, Clarke), 57. Seppänen (Holenda, Västilä). Vylúčení na 2 min: 4:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0 Rozhodovali: Snášel, Goga – Synek, Crman

Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Devine – Bezúch, Paukovček, Hecl – Chromiak, Reddick, Okuliar – Kettunen, Rehuš, Kukuča – Sádecký, Švec, Sojčík – Berisha

Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Clarke, Michal Roman, Fereta, Holenda, Šeliga, V.Petrík – T.Varga, Iacobellis, J.Jurík – Okoličány, Seppänen, Obdržálek – Števuliak, Doggett, Rogoň – Záhradník, Ondrušek, Majdan

Trenčania v snahe honby za prvou šestkou potrebovali proti Novým Zámkom zabrať naplno. Opak bol však pravdou a domácim sa dlho nedarilo presadiť. Zámčania boli v úvodnej tretine lepším tímom. V 4. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Varga. Karjalainen sa dobre vrhol do priestoru a puk zachytil telom. V 10. minúte dokorčuľoval puk Rogoň a z otočky iba tesne minul bránku Dukly. V 13. minúte Seppänen zakončil z medzikružia. Karjalainen puk vyrazil do žŕdky, odkiaľ sa odrazil na ochrannú sieť. V samom závere úvodnej tretiny sa do úniku dostal Iacobellis. Zakončil svoje sólo gólom, no po porade rozhodcu s videorozhodcom sa ukázalo, že padol až po siréne a platiť nemôže.

V druhej tretine Dukla pridala na obrátkach a zlepšila kombináciu. Hneď v úvode neuspel z pravého kruhu Reddick. V polovici zápasu prepadli domáci v strednom pásme. Števuliak pri prečíslení strelou z ľavého kruhu Karjalainena neprekvapil. V 31. minúte opäť ratoval situáciu Karjalainen, keď po Heclovej chybe zasiahol po Števuliakovom zakončení. O tri minúty neskôr Västilä zostal v dobrej pozícii na pravom kruhu, no domáci gólman sa rýchlo presunul a puk vytesnil. Záver prostrednej časti hry patril „vojakom“. Sádecký ušiel v oslabení, no pri samostatnom úniku mu blafák nevyšiel a bolo faulovaný. Dukla následnú presilovú hru využila na strelenie úvodného gólu. V 38. minúte Ackeredovu strelu Kiviaho dobre nevidel. Iba ju vyrazil a dorážka Okuliara bola úspešná. 30 sekúnd pred koncom ešte mohol vedenie Dukly zvýšiť Švec, ale zblízka nedokázal prekonať Kiviaha.

V 46. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať. Po vhadzovaní hostia vyhrali súboj pri zadnom mantineli. Seppänen našiel medzi kruhmi voľného Obdržálka, ktorý pohotovo prestrelil gólmana Karjalainena. Nerozhodný stav vydržal iba tri minúty. Po Švecovej strele neuspel v dorážke Sojčík, no pred bránku sa natlačil Sádecký a poslal puk do odkrytej časti bránky. V 53. minúte šiel na trestnú lavicu Števuliak a Trenčín po 12 sekundách využil presilovku. Od modrej čiary vystrelil Ackered a tesne pred Kiviahom puk tečoval nechytateľne Paukovček. Hostia však rýchlo zdramatizovali zápas. V polovici 54. minúty zavreli súpera v pásme. Clarke nastrelil puk, ku ktorému sa pred bránkoviskom dostal Iacobellis a úspešne ho dorazil do siete. Aktivita Nových Zámkov bola korunovaná gólom v 57. minúte. „Vojaci“ nechali úplne voľného Seppänena, ktorý úspešne zakončil akciu do prázdnej bránky.

Rozhodnutie napokon prinieslo predĺženie. Na začiatku predposlednej minúty vysunul Ackered do nájazdu Berishu, ktorý obstrelil Kiviaha.