NOVÉ ZÁMKY – Vedenie Býkov predĺžilo spoluprácu s obrancom Michalom Romanom a útočníkom Richardom Ondrušekom. Obaja v uplynulej sezóne prekonali métu 200 odohratých zápasov v najvyššej súťaži.


Dvadsaťštyriročný Michal Roman sa narodil v Kysuckom Novom Meste, hokejovo však vyrastal v českom Třinci. V uplynulej sezóne odohral za Býkov 38 stretnutí, pripísal si v nich jeden gól a šesť asistencií. V rámci extraligy pôsobil aj v Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Zvolene a Žiline. Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta do 18 i 20 rokov.

Rovnako dvadsaťštyriročný Richard Ondrušek je rodákom z Nových Zámkov. V ostatnom súťažnom ročníku nastúpil v bielo-zelenom drese na 47 zápasov s bilanciou šesť gólov a tri asistencie. Pre odchovanca novozámockého hokeja pôjde už o šiestu sezónu medzi Býkmi.

“Michal urobil veľký krok vpred a všetci sme boli príjemne prekvapení výkonmi, ktoré zo začiatku sezóny podával. Bohužiaľ, zranenie ho trochu pribrzdilo, ale to sa môže prihodiť každému. V polovici sezóny musel začínať prakticky odznovu, ale tvrdo na sebe pracoval a zlepšoval sa od zápasu k zápasu. Je to výborný spoluhráč a cenný obranca. Richard je všestranný útočník, ktorý sa vždy snaží odovzdať tímu maximu, a to bez ohľadu na to, akú má v zápase úlohu. Neustále sa učí a zlepšuje, pričom jeho veľmi silnou stránkou sú oslabenia. Som veľmi rád, že obaja budú súčasťou tímu aj nasledujúcu sezónu,” vyjadril sa k obom hráčom hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári:

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P