Dvadsaťdeväťročný útočník Tomáš Mikúš má za sebou prvú sezónu v Nových Zámkoch. Ako kapitán mužstva doviedol Býkov k historickému úspechu, ktorým bolo šieste miesto po základnej časti. Ako s odstupom času hodnotí uplynulý ročník a čo ho v Nových Zámkoch najviac prekvapilo?


Tomáš, ako hodnotíš svoju prvú sezónu v Nových Zámkoch?
Stále ma mrzí, že sme v štvrťfinále nevyhrali viac zápasov. Prípadne, že sa nám nepodarilo spraviť menšie prekvapenie v podobe postupu do semifinále. Na druhú stranu si myslím, že z diváckeho pohľadu to musela byť pekná sezóna. Dlho sme hrali na vrchných priečkach tabuľky a po základnej časti sa nám podarilo umiestniť sa v prvej šestke. Z individuálneho hľadiska úplne spokojný nie som. Musím preto v lete poriadne zamakať, aby to bolo v novej sezóne o poznanie lepšie.

Čo podľa teba rozhodlo v sérii so Zvolenom?
Súper mal veľmi kvalitné hráčske individuality, zároveň bol jeho káder široký a skúsený. Mrzí ma, že sa nám nepodarilo strhnúť na seba jeden z úvodných zápasov vo Zvolene, ktoré sa rozhodovali až v predĺžení. Séria by možno vyzerala inak.

V úvode ročníka sa v tíme stretlo pomerne veľa nových hráčov. Z mužstva ale šiel dojem, že si všetko sadlo rýchlo…
Áno, od úvodu sme boli výborná partia a bola pre mňa veľká česť, že som mohol byť jej kapitánom. Z môjho pohľadu preto bola radosť chodiť každé ráno na zimák. Užíval som si to.

Skalický rodák si v uplynulej sezóne na svoje konte pripísal 21 presných zásahov.

Prekvapili ťa v niečom hokejové Nové Zámky?
Určite ma prekvapila atmosféra v klube. Bola veľmi priateľská, až rodinná. Či už v kabíne, ale aj čo sa týka fanúšikov, všetci sú na jednej lodi a ťahajú za jeden povraz.

Ako aktuálne vyzerajú tvoje dni? Venuješ sa mimo sezóny aj iným športom?
Počas letnej prestávky sa hlavne snažím venovať manželke a deťom, keďže počas sezóny toho voľného času veľa nie je. K tomu samozrejme trénujem, aby som bol dostatočne pripravený na novú sezónu. Ak mi to časovo vyjde, rád si s kamarátmi v lete zahrám basketbal, ale to je už skôr iba tak sporadicky.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P