Po úspešných sezónach v rodnej Kanade sa rozhodol pre rázny krok. Po stopách otca Françoisa chce v Európe preraziť aj 24-ročný Nicolas Guay, od ktorého si Býci sľubujú nielen herný, ale aj osobnostný prínos.

Čím by rád prispel na ľade i mimo neho a ako sa v mladom veku ocitol v susednom Rakúsku?


Býkov posilnil kanadský útočník Nicolas Guay


Nicolas, môžeš nám povedať, čo pre teba táto príležitosť znamená po osobnej i profesionálnej stránke?
Je to pre mňa skvelá príležitosť na presun do Európy. Ide o niečo, čo som mal vždy v pláne urobiť, ísť v podstate v stopách môjho otca, ktorý tiež strávil časť kariéry v Európe. Nové Zámky sú pre mňa skvelý tím, ktorému chcem pomôcť k úspechu. S hlavným trénerom Čaládim som sa spojil cez priateľa, ponuka ma ihneď zaujala a nebolo nad čím váhať.

Ako dobre poznáte slovenskú Tipos extraligu. Hovoril si s niekým, prípadne si si zbieral nejaké informácie?
Poznám veľa hráčov, ktorí hrali slovenskú extraligu a hovorili o nej skvelé veci. Mám všetky potrebné informácie, ktoré sa mi na nadchádzajúcu sezónu budú určite hodiť.

Aké sú tvoje ciele do prvej sezóny v organizácii HC Nové Zámky?
Moje ciele na sezónu sú jednoduché – pomôcť tímu vyhrať čo najviac zápasov.

Ako by si sa opísal ako hráč a čím by si rád prispel mužstvu či už na ľade alebo pomimo?
Mám veľký cit pre hokej a to mi umožuje vyťažiť z hry s pukom maximum. Myslím si, že mám tiež dobrú strelu a rýchlosť, k čomu sa vždy snažím vynaložiť čo najväčšie úsilie vždy, keď som na ľade. Zároveň som veľmi súťaživý typ a myslím si, že je to vlastnosť, ktorá mi pomáha.

Sťahovanie sa do novej krajiny býva vždy veľkou zmenou. Na čo sa najviac tešíš?
Som nadšený, že navštívim nové krajiny a dozviem sa viac o slovenskej kultúre. Hral som s mnohými Slovákmi a boli to skvelí ľudia.

V mladosti si strávil pol sezóny v Rakúsku. Môžeš nám povedať, čo ťa viedlo k pôsobeniu v Salzburg?
Keď som bol junior, naskytla sa mi možnosť zahrať si za Red Bull Hockey. Bolo to pre mňa skvele načasované a tak som súhlasil. Určite to neľutujem!


Okrem juniorskej súťaže QMJHL má Nicolas Guay skúsenosti i zo seniorských ECHL a AHL.


Máš nejaký pamätný moment alebo zápas z tvojej hokejovej kariéry, ktorý ťa ovplynil najviac a čerpáš z neho dodnes?
Vrcholom mojej doterajšej kariéry je určite posledný ročník v Drummondville, kde som bol lídrom. Mal som dobrú sezónu a darilo sa aj tímu. Avšak, každý hrbol na ceste, všetky vrcholy aj pády ma pozitívne poznačili a pomôžu mi v mojom novom pôsobisku.

Ako reagovala tvoja rodina a priatelia na tento krok a blížiaci sa presun do Európy?
Moja rodina a priatelia sú zo mňa nadšení, všetci si myslia, že je to skvelý krok. Moja sestra Alexie sa tiež bude sťahovať do Európy, takže sme na jednej lodi!

Na záver, čo by si rád odkázal našim fanúšikom ešte predtým, než sa pripojíš k tímu?
Chcel by som pozdraviť všetkých fanúšikov Býkov a povedať im, že sa do Nových Zámkov už nesmierne teším! Od bývalých hráčov klubu som na vás a vaše fandenie počul iba samé chvály, takže sa neviem dočkať prvého zápasu.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P