Vedenie Býkov podpísalo s kanadským centrom zmluvu do konca sezóny.

Marc-Olivier Roy prichádza na juh Slovenska z nadnárodnej ICEHL, kde v uplynulej sezóne hájil farby HC Pusteral. V minulosti si tiež obliekal dres Bratislava Capitals.

“Som veľmi rád, že sa môžem pripojiť k organizácii Býkov a už sa nemôžem dočkať, kedy prídem do Nových Zámkov, aby som spoznal svojich nových spoluhráčov a fanúšikov klubu,” povedal krátko po podpise zmluvy Marc-Olivier Roy.

Pre 28-ročného rodáka z Quebecu nie sú Nové Zámky úplnou neznámou. “O klube som počul iba dobré veci, taktiež o fanúšikoch a atmosfére na štadióne, Verím, že v meste vytvoríme poriadny rozruch. Organizácia neustále rastie a Nové Zámky začali vzbudzovať záujem. Cítil som, že teraz by to mohla byť správna voľba aj pre mňa. Pokusím sa dokázať všetkým, že môžem byť dôležitým hráčom pri úspechu mužstva. Verím, že to bude dlhá sezóna s výnimočným úspechom v play-off,” dodal na záver víťaz Kellyho pohára v ECHL.

“Podarilo sa nám doplniť káder o kvalitného centra, ale najmä o dobrého chlapa po ľudskej stránke. Marco má výborný pohyb, čo je v našej lige dôležité. Nevyhýba sa tvrdej práci či už na ľade, alebo mimo neho. Verím, že dobre zapadne do mužstva a pomôže nám vo všetkých smeroch,” povedal k ofenzívnej posile tréner Erik Čaládi.

Marc-Olivier Roy sa po úspešných rokoch v juniorskej QMJHL dočkal draftu do najprestížnejšej ligy sveta. V druhom kole si ho z celkového 56. miesta vybrala organizácia Edmontonu Oilers. Po sezónach v nižšej súťaži ECHL i vo farmárskej AHL sa po sezóne 2020-21 rozhodol pre pôsobenie v Európe. Do Nových Zámkov prichádza so skúsenosťami z nadnárodnej ICEHL, fínskej Liigy či švédskej Allsvenskan.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P