Vedenie Býkov sa dohodlo na predĺžení zmluvy s lotyšským obrancom Robertsom Mamčicsom. Dvadsaťsedemročný rodák z Liepaja si tak oblečie zeleno-biely dres aj v nadchádzajúcom ročníku.


V tom aktuálnom doposiaľ nastúpil na 33 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 7 asistencií a 5 plusových bodov. „Zo začiatku to bolo všetko super, v druhej polovici sezóny však prišli nejaké problémy, čo nás pribrzdilo. Stále však bojujeme o prvú šestku, čo bolo aj našim cieľom pred sezónou. Máme to vo svojich rukách,“ zhodnotil doterajší priebeh skúsený reprezentant, ktorý sa predstavil aj na ZOH v Pekingu.

Hneď v prvom zápase sezóny pribrzdilo bývalého hráča Dinama Riga, Zlína či Linköpingu nepríjemné zranenie, postupne sa však opäť dostal do hernej pohody a dnes patrí k najvyťažovanejším bekom Býkov. „V úvode to bolo ťažké, ale prekonal som to. Ľudia sú tu milí a správajú sa ku mne veľmi pekne, aj vtedy mi pomohli. Je to aj jeden z dôvodov, prečo nebolo ťažké predĺžiť zmluvu. Celkovo sa mi tu páči a som rád, že nemusím riešiť budúcnosť a môžem sa plne sústrediť na moje výkony a na splnenie stanovených tímových cieľov,“ dodal Roberts Mamčics na záver.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P