V stredu v Michalovciach a vo štvrtok v Košiciach nastúpia proti sebe reprezentačné tímy Slovenska a Nemecka s hráčmi do 25 rokov. Premiérovú pozvánku do národného tímu si vypýtal aj Branislav Ligas.


Jeden z historicky najmladších tímov privítali tréneri slovenskej hokejovej reprezentácie na pondelňajšom zraze v Košiciach. Nechýbalo na ňom ani šesť reprezentačných debutantov. Medzi nimi aj 23-ročný obranca Nových Zámkov. “Ligy je konštruktívny obranca, ktorý spravil najväčší progres v hre v obrannom pásme. Hra s pukom mu sedí, dobre podporuje útok, kde je aktívny či už pri prechodoch do útoku, alebo v útočnom pásme na modrej čiare. Ma konzistentné výkony oproti minulým sezónam a práve to mu dopomohlo k pozvánke do reprezentácie. Držíme mu palce,” povedal na adresu Branislava Ligasa asistent trénera Býkov Erik Čaládi.

Slováci sa v domácom dvojzápase pokúsia nadviazať na výkony z decembrového Vianočného Kaufland Cupu, na ktorom triumfovali po víťazstvách nad Nórskom (6:0) a Lotyšskom (6:1). Na úvodnom turnaji sezóny v Nemecku obsadili posledné 4. miesto po prehrách s Rakúskom (2:3 pp), Dánskom (3:4 pp) a Nemeckom (0:3).


Káder SR na dvojzápas s Nemeckom:

Brankári: Samuel Hlavaj (HC Slovan Bratislava), Eugen Rabčan (HC 21 Prešov).
Obrancovia: Martin Bučko (HC Dynamo Pardubice/ČR), Pavol Funtek (Youngstown Phantoms/USHL), Andrej Golian (HC Slovan Bratislava), Mário Grman (HC Vítkovice Ridera/ČR), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec/ČR), Branislav Ligas (HC Nové Zámky), Dávid Mudrák (HKM Zvolen), Dávid Romaňák (HK Rysy Spišská Nová Ves).
Útočníci: Jozef Baláž (HK Nitra), Viliam Čacho (HK Dukla Trenčín), Martin Faško-Rudáš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Daniil Fominych (HC Slovan Bratislava), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec/ČR), Maroš Jedlička (HKM Zvolen), Dominik Jendek (HC ’05 Banská Bystrica), Andrej Kollár (HC Kometa Brno/ČR), Adam Lukošik (HC Slovan Bratislava), Patrik Marcinek (HKM Zvolen), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR), Adam Sýkora (HK Nitra).


Program prípravných zápasov s Nemeckom:

streda 8. februára: Slovensko – Nemecko /18.00, Michalovce/
štvrtok 9. februára: Slovensko – Nemecko /17.30, Košice/

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P