NOVÉ ZÁMKY – V pondelok nastúpili zverenci Milana Jančušku na prvý prípravný zápas, od 18:00 hostili prvoligové Levice. Po desaťgólovej prestrelke sa v riadnom hracom čase zrodila remíza 5:5. V dodatočných samostatných nájazdoch triumfovali hostia.

Ako bolo vopred avizované, šancu dostalo viacero mladých hráčov, ktorí bojujú o zmluvu a svoje miesto v zostave. Trénerom bol k dispozícii už aj Marcel Dlugoš, ktorý pricestoval po reprezentačných povinnostiach, ráno absolvoval prvý tréning s mužstvom a ihneď naskočil do zápasu. Kvôli absenciám v obranných radoch zaskakoval v defenzíve Martin Jakúbek.

HC NOVÉ ZÁMKY – HK LEVICE 5:5 (3:0, 1:3, 1:1)

Góly a asistencie: 8. Fábry (Drtina), 18. Bajtek (Pavúk, Jurík), 20. Pulščák (Mikuš, Pavúk), 31. Mikula (Fábry), 54. Števuliak (Hatala) – 25. Malandin (Tábi, Mráz), 32. Tužinský (Vorobjev, Mihálik), 33. Štefanka J., 53. Tábi, 60. Rácz (Mihálik, Vorobjev).
Doplňujúce sam. nájazdy: Jurík – Tábi, Malandin
Rozhodovali: Bachúrik, Hronský – Konc, Stankovič.
Vylúčení: 7:7 na 2 min.
Využité presilovky: 1:1.
V oslabení: 0:1.

HC Nové Zámky: Pavlas (Kristín) – Mikuš, Pavúk, Hatala, Ordzovenský, Dlugoš, Drtina, Kudrna, Jakúbek – Jurík, Bečka, Bajtek – Števuliak, Šmída, Jaša – Rogoň, Fábry, Mikula D. – Pulščák, Ondrušek, Múčka.
HK Levice: Romančík A. (Mosný) – Kohút, Racz, Šturdik, Bujanov, Matejovie, Štefanka, Tolokonnikov, Gergel – Mrázik, Mihálik, Tóth, Malandin, Tábi, Gubo, König D., Hvizdoš, Tužinský, Vešutkin, Vorobjev, Klenko.

OHLASY PO ZÁPASE:

Peter Mikuš (obranca HC Nové Zámky): „Prvé zápasy bývajú také, ako bol tento. Hodnotí sa to ťažko. Výkon nebol taký, ako sme si predstavovali, bolo to skôr negatívne ako pozitívne. Po prvej tretine sme sa uspokojili, alebo ani neviem čo sa stalo. Bol to však stále iba prvý zápas, ktorý nám ukázal, čo máme a musíme zlepšiť. Zajtra je tu nový deň, nový súper a verím, že to bude z našej strany lepšie.“

FOTOGALÉRIA:

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P