NOVÉ ZÁMKY – Na juhu Slovenska po vzájomnej dohode nebude pokračovať dvojica legionárov. Dres s býkom na hrudi si už neoblečie švédsky brankár Christian Engstrand a fínsky obranca Roope Reini.

Obaja prišli do Nových Zámkov pred sezónou 2021/2022. Engstrand mal nahradiť fínskeho brankára Henriho Kiviaha, ktorý bol v ročníku 2020/2021 opora Novozámčanov. Pre 33-ročného Švéda sa však angažmán v Tipos extralige nevyvinul ideálne a v 9 zápasoch mal 87,3-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 3,56 inkasovaného gólu na zápas.

Pre 22-ročného Reiniho boli Nové Zámky prvé pôsobisko mimo Švédska. Do najvyššej slovenskej súťaže prišiel po úspešnej sezóne v druhej najvyššej fínskej súťaži Mestis, v ktorej nielen triumfoval s tímom Ketterä, ale stal sa aj najproduktívnejším obrancom súťaže a vyhlásili ho aj za najlepšieho obrancu. V najvyššej slovenskej súťaži odohral 15 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 2 kanadské body za asistencie, 6 trestných minút a 9 mínusových bodov.

Obom hráčom ďakujeme za odvedené služby a profesionálny prístup počas pôsobenia v našom klube. V ich ďalšej hokejovej kariére im prajeme veľa šťastia a úspechov.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P