NOVÉ ZÁMKY – V súboji 19. kola Tipsport Ligy neuspeli Novozámčania na domácom ľade, kde prehrali s Banskobystričanmi 1:3.

Novozámčania držali bezgólový stav s majstrom iba do siedmej minúty, pričom na opačnej strane svoje šance nevyužili. Skóre sa teda po druhýkrát menilo až v poslednej minúte druhej tretiny, keď poslal hostí do dvojgólového vedenia Bubela. “V šatni sme si povedali, že máme posledných 20 minút na to, urobiť niečo so zápasom. Chceli sme ich napádať, dohrávať súboje, veď sme sa už nemali na čo šetriť,” priblížil pokyny zo šatne pred poslednou tretinou obranca Branislav Pavúk.

Býkom, ktorí do zápasu nastúpili v špeciálnej edícii dresov, sa to zo začiatku darilo. Doplatili však na vylúčenie, ktoré potrestal najproduktívnejší hráč Banskej Bystrice Jordon Southorn v 48. minúte. O dve minúty neskôr ešte vykresal iskierku nádeje pre Nové Zámky kapitán Juraj Jurík, no skóre zápasu sa už nemenilo.

“Bol to fyzicky náročný zápas, do ktorého sme nastúpili iba s 18 hráčmi, keďže dvaja mladí kvôli zraneniam hrať nemohli. V takto obmedzenom počte je hrať proti súperovi, akým je Banská Bystrica, naozaj ťažké,” pokračoval s hodnotením 24-ročný obranca, ktorý má na svojom konte 2 asistencie. Ten sa do zostavy vrátil po troch týždňoch. “Prvé striedania som lapal po dychu, postupne sa rozhýbali aj nohy a bolo to lepšie.”

Pred reprezentačnou prestávkou sa Nové Zámky predstavia ešte na ľade MAC Budapešť, ktorý je na domácom ľade druhým najúspešnejším mužstvom v prebiehajúcom ročníku Tipsport Ligy.

S akou taktikou pôjdu býci do tohto stretnutia? “To nechám na tréneroch,” dodal na záver Branislav Pavúk na záver.