NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 6. októbra pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 10. kola. Zverenci trénera Milana Jančušku cestujú pod Zobor, kde od 16:00 odohrajú prvé krajské derby v novej sezóne Tipsport Ligy.


Novozámčania sú v ligovej tabuľke na priebežnom jedenástom mieste so ziskom 9 bodov. V ostatnom kole prehrali na Zemplíne s nováčikom súťaže HK Dukla Michalovce 1:4.

O jediný presný zásah sa postaral 28-ročný útočník Filip Bajtek, ktorý po stretnutí netajil rozhorčenie. „Chceli sme nastúpiť aktívne, ale rýchlo sme inkasovali dva góly a nepredvádzali sme výkon, aký sme chceli. Neviem čím to bolo, ale s takýmto výkonom by sme neuspeli ani v Hornej Dolnej,“ krútil hlavou nad predvedenou hrou Bajtek.

Aj na východe Slovenska boli najväčším problémom novozámockých býkov presilové hry, v tejto hernej činnosti im patrí v rámci ligy posledné miesto. „Hoci ich trénujeme, nemáme ich dobré. Musíme na to nájsť nejaký recept. Všetci vieme, že sa musíme tlačiť do bránky a byť dôrazní, no zatiaľ to nevychádza. Hráme to staticky, musíme si ísť viac do ponuky,“ zamyslel sa.


HK Nitra

Klub spod Zobora sa po sezóne musel rozlúčiť so Samuelom Bučekom, Róbertom Lantošim, Branislavom Rapáčom, Marekom Slovákom či Daliborom Bortňákom. Ofenzívnych lídrov by mali nahradiť mená ako Eduard Šimun, Ľubomír Fetkovič, Patrik Lušňák i Roman Rác. V dobrom svetle sa ukazuje aj ostrieľaný kanadský bek Dylan Olsen.

Dlhodobo v prípade Nitranov platí, že sa počas ročníka kontinuálne zlepšujú, pričom neraz začínajú veľmi nepresvedčivo. Táto sezóna nie je výnimkou. Pod Zoborom už netrénuje Andrej Kmeč, ktorý na svoju funkciu abdikoval po domácej prehre 0:9 s Košicami. Ešte predtým ukončil svoje pôsobenie v Nitre kanadský útočník Jesse Gabrielle.

Dres s Corgoňom na hrudi v aktuálnej sezóne obliekajú viacerí ex-Novozámčania – Erik Čaládi, Lukáš Tábi, Eduard Šimun či odchovanec klubu Karol Csányi.


Nitre patrí priebežná dvanásta priečka. Corgoni doposiaľ získali 9 bodov a ťahajú štvorzápasovú sériu prehier. Tá posledná, 3:4 po predĺžení, prišla na domácom ľade so Slovanom.

Zostava Nitry z posledného zápasu:
Hanuljak – Mezei, Morrison, Olsen, M. Versteeg, Pupák, Rais, A. Sloboda, Korím – Hrušík, Kerbashian, Lušňák – Fominych, Kollár, Csányi – Scheidl, Čaládi, Rác – Pätoprstý, Minárik, Tábi


Úvodné buly na Zimnom štadióne v Nitre je v nedeľu 6. októbra o 16:00. 

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P