NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelya Majorossa prehrali v piatkovom zápase 42. kola Tipos extraligy.na domácom ľade s Michalovcami 1:2 po predĺžení. O jediný presný zásah Býkov sa postaral Steven Iacobellis.

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
Góly:
 22. Iacobellis (Clarke, Števuliak) – 37. Török (Hickmott), 63. Regenda (McCormack, Bartánus). Rozhodovali: Tvrdoň, Výleta – Frimmel, Jedlička, vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Clarke, Roman, Fereta, Holenda, Šeliga – Števuliak, Iacobelis, Doggett – Okoličány, Seppänen, Obdržálek – Varga, Jurík, Majdan – Zahradník, Ondrušek, Rogoň – Tóth

Michalovce: Škorvánek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Kolusz, Louis, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný

Michalovce prišli do Nových Zámkov s impozantnou výsledkovou bilanciou, no strelecky sa im dlho nedarilo. V 13. min mohol z protiútoku otvoriť skóre Dávid Šoltés, no minul. Tesne pred prvou sirénou ešte trafil do žŕdky Peter Galamboš.

Novozámočania sa dostali do vedenia zásluhou presilovej hry. V 22. minúte zamieril presne k žrdi Steven Iacobellis. Východniari potom zvýšili aktivitu, no vyrovnávajúci gól im domáci ponúkli v podstate sami. Po zlom striedaní išli osamotene na brankára dvaja hráči Michaloviec a Tomáš Török vyrovnal po prihrávke Hickmotta.

Domáci mali následne niekoľko možností, ako sa dostať opäť do vedenia. Najbližšie bol ku gólu Varga, no zamieril iba do žŕdky. Až v predĺžení tak rozhodol Pavol Regenda, ktorý sa v 63. minúte dostal pred bránkou k vyrazenému puku.