NOVÉ ZÁMKY — Zverenci Martina Hrnčára prehrali v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy na domácom ľade s bratislavským Slovanom 0:3.

HC Mikron Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 29. Meszároš (Harris, Ranford), 57. Ranford (Sersen), 60. Buček (Harris, Štajnoch). Rozhodovali: D. Konc st., Müllner – J. Konc ml., Jedlička, vylúčení: 2:8 na 2 min., navyše Holenda (N. Zámky) 5+DKZ za úder hlavou, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, Drtina, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Ligas – Hämäläinen, Seppänen, Obdržálek – Jurík, Holovič, Bajtek – Rogoň, Ondrušek, Zahradník – Giľák, Barto, Andrisík

Slovan: Makarov – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Lee, Ališauskas, Beňo, Valach – Buček, Zigo, Harris – Ranford, Kytnár, Studenič – Rapáč, Bortňák, O’Donnell – Jendek, Petráš, Mráz

Hostia sa v úvode snažili o rýchly gól, ale z viacerých závarov pred brankárom Kiviahom nič nevyťažili. V 4. minúte dostal domáci obranca Holenda trest na 5 minút a do konca zápasu, ale obetaví Novozámčania zvládli aj následné oslabenie. Domáci brankár si poradil so sľubnými šancami obrancu Meszároša. Na opačnej strane si brankár Makarov poradil so šancou Holoviča a gól nepriniesla ani príležitosť Bučeka v závere prvej časti, keď domácemu brankárovi pomohol obranca Drtina.

Do veľkej šance sa krátko po prvej prestávke dostal Obdržálek, ale Makarov vystihol jeho úmysel. Nerozhodné skóre vydržalo do 29. minúty, v ktorej hrali oba tímy iba so štyrmi korčuliarmi. Meszároš strelou spomedzi kruhov prekvapil Kiviaha – 0:1.

V 42. minúte sa už hostia radovali z druhého gólu, ale videorozhodca potvrdil, že Bačik poslal odrazený puk do bránky úmyselným pohybom korčuľou. Ďalšie minúty priniesli vyrovnaný hokej, v ktorom sa hosťom darilo držať tesný náskok. Novozámčania nevedeli prekvapiť obranu “belasých,” a tí v 57. minúte rozhodli o víťazstve, keď Ranford prekonal Kiviaha strelou z otočky. Definitívnu podobu výsledku dal Buček, ktorý skóroval pri hre domácich bez brankára.