BANSKÁ BYSTRICA – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v piatkovom zápase 25. kola Tipos extraligy na ľade Banskej Bystrice 2:3 a v tabuľke klesli na jedenáste miesto.


HC´05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 14. Šoltés, 32. Berger (Ščerbak), 57. Bubela (G. Gabor) – 24. Ondrušek (Bull), 58. J. Šiška (L. Kozák). Rozhodovali: Štefik, Fridrich – Kacej, P. Tvrdoň, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.


Banská Bystrica: Belányi – Kostromitin, Breton, Žiak, Cardwell, Boldižár, Lopejský – Fossier, Berger, Šcerbak – Galbavý, Bubela, Šoltés – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Melcher, G. Gabor, Rákoš

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Holenda, Fereta, L. Kozák, Roman, Ligas – Šišovský, J. Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – T. Varga, Fetkovič, Mišiak – Ferenyi, Ondrušek, Barto


Do prvej vážnejšej šance sa dostali v tretej minúte hostia. Fetkovič sa ocitol voľný pred bránkou, ale mieril vedľa. Na opačnej strane Ščerbak vystrelil do žŕdky. Bystričania potom nevyužili presilovku, v nej mohol uspieť z dorážky Gabor. Miernu prevahu mali domáci hokejisti, ale chýbali vyložené šance. Nepresadil sa na dvakrát ani Galbavý pred Bakalom. Početnú výhodu potom nevyužili ani Zámčania. Z gólu sa napokon tešili hráči spod Urpína. Po chybe obrancu N. Zámkov sa Šoltés zmocnil puku na ľavej strane, nakorčuľoval si pred bránku a na dvakrát pokoril brankára Býkov – 1:0.

Druhá tretina sa začala zdrvujúci tlakom Baranov. Ten však nevyústil do presného zásahu a súper trestal. Hneď z prvého ohrozenia bránky skóroval. Bull nahodil puk a po šermovačke ho prepasíroval za Belányiho Ondrušek – 1:1. Hostia dostali krídla a mali aj ďalšie príležitosti ujať sa vedenia. Šiška neuspel zoči – voči brankárovi Banskej Bystrice. Nebezpečná bola i koncovka Jacksona spoza hráča a Števuliak sa nepresadil z medzikružia. Z druhého gólu sa napokon radovali opäť domáci. Berger s céčkom na hrudi za zraneného Ďatelinku z ľavého kruhu vystrelil a obranca Zámkov si puk nešťastne tečoval za vlastného brankára, ktorý na „padajúci list” nedokázal zareagovať – 2:1.

V tretej tretine snahu uprieť obom tímom nebolo možné, ale chýbali vyložené šance. Do jednej sa dostali Novozámčania v 45. minúte. Langkow predviedol pekný prienik a takmer pokoril Belányiho, ktorý zasiahol na čiare i s dávkou šťastia. Bystričania hrali umne a mohli zvýšiť v 55. minúte. Ščerbak sa ocitol osamotený pred brankárom, ale puk poslal nad hornú žŕdku a neskôr z medzikružia nevyužil tutovku. Mrzieť ho to až tak nemuselo, pretože o necelé dve minúty zvýšil na 3:1 pred odkrytou bránkou Bubela po skvelej prihrávke Gabora. Prešlo však iba niekoľko sekúnd, hostia odvolali brankára a znížili na 3:2. Udialo sa tak po vyhratom buly, pohotovej strele Kozáka a úspešnom teči Šišku. V závere N. Zámky siahli po oddychovom čase, znovu hrali v šestici, no pre problémy s časomerom nik nevedel ako dlho. Napokon po hvizde rozhodcu sa nastavilo do konca iba 39 sekúnd, počas ktorých sa už nič podstatné nestalo.


Ivan Droppa, hlavný tréner Banskej Bystrice: „Táto výhra chutí skvele. Som hrdý na mužstvo, dodržiavalo všetky pokyny, ktoré sme si povedali. Všetci hráči makali naplno. Bolo to napínavé až do konca, ale o to je to krajšie. Pre mňa je to prvé víťazstvo v pozícii hlavného trénera Banskej Bystrice, čo ma nesmierne teší. Rozhodla naša disciplína, tvrdá robota, morálka v mužstve, ale i to, že sme si jeden druhému pomáhali. Takto by sme chceli pokračovať ďalej.”

Marek Dubec, asistent trénera Nových Zámkov: „Nie sme určite spokojní. Už od začiatku zápasu nám chýbala energia. Súper mal veľmi dobrý pohyb, hral tvrdo, čo nám bralo veľa síl. Z toho pramenil fakt, že sme sa nedostávali príliš do šancí. Hra pred oboma bránkami nebola z našej strany ideálna. Aj záver mohol byť lepší z našej strany. Na výhru sme potrebovali niečo viac a to nám chýbalo.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P