Dres HC Nové Zámky si v nasledujúcej sezóne oblečie 27-ročný lotyšský reprezentačný obranca Roberts Mamčics, ktorý naposledy pôsobil vo Švédsku.

Rodák z Liepaje strávil väčšiu časť uplynulého ročníka v českom Zlíne. Za baranov nastúpil v extralige na 24 zápasov, v ktorých zaznamenal sedem asistencií. Zlín ho pred koncom prestupového obdobia uvoľnil do švédskeho Linköpingu. V najvyššej švédskej súťaži pridal jednu asistenciu v 11 stretnutiach. Zúčastnil sa aj Olympijských hier v Pekingu, v štyroch dueloch však nebodoval. Nechýbal ani v záverečnej nominácii Lotyšska na Majstrovstvách sveta vo Fínsku, kde odohral všetkých sedem stretnutí.

“Roberts je dobre stavaný obranca, ktorý napriek svojim fyzickým parametrom disponuje veľmi dobrým korčuľovaním. Hrával na najvyššej európskej úrovni a hoci jeho primárnou úlohou bola defenzívna činnosť, očakávame, že bude pre naše mužstvo prínosom vo všetkých herných aspektoch,” povedal k podpisu lotyšského obrancu hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári: Pavel Kantor, Juraj Ovečka.

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák, Martin Knižka, Mike Lee, Roberts Mamčics.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Peter Šišovský, Martin Mišiak, Jay Dickman, Tomáš Klempa.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P