NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelya Majorossa deklasovali v 4. kole Tipos extraligy na domácom ľade Prešov 8:1 a pripísali si druhý triumf v sezóne. Hetrikom sa blysol útočník Juraj Šiška, tri body zaznamenal aj ďalší útočník Patrik Števuliak.

HC Mikron Nové Zámky – HC GROTTO Prešov 8:1 (3:0, 1:1, 4:0)

Góly: 11. Kurbatov (Barto, Ligas), 14. Šiška (Klempa, Števuliak), 17. Šiška (Klempa, Števuliak), 27. Hrabčák (Roman), 46. Jackson, 51. Ondrušek (Tóth, Hrabčák), 55. Šiška (Varga, Reini), 60. Števuliak (Varga) – 33. Šimun (Klíma, Sýkora). Rozhodovali: Goga, Žák – Jurčiak, Kacej, vylúčení: 5:5 na 2 min, Bača (Prešov) 5+DKZ, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1340 divákov.

Nové Zámky: Lackovič – Hatala, Holenda, Ligas, Bull, Roman, Reini, Hrabčák, Knižka- Števuliak, Šiška, Klempa – Varga, Jackson, Farley – Mišiak, Barto, Kurbatov – Hrabčák, Ferenyi, Ondrušek – Tóth

Prešov: Petrík (15. Bespalov) – Jendroľ, Turan, Bakala Rais, Ľalík, Ružička, Bača, Fekiač – Zagrapan, Fekiač, Šimun, Žilka, Čacho, Charbonneau – Sýkora, Klíma, Jokinen – Krasničan, Miškuf, Magdolen

Prvú šancu v zápase mali hostia, no Šimuna v nájazde vychytal brankár Lackovič, ktorý tentokrát dostal prednosť pred Švédom Engstrandom. Potom si oba tímy zahrali presilovku, no skóre zápasu otvoril v rovnovážnom stave Kurbatov. Ruský krídelník využil prečíslenie domácich a prekonal Petríka. O tri minúty neskôr už viedli domáci o dva góly, Šiška z dobrej pozície spomedzi kruhov nezaváhal. Tréner Prešova Ernest Bokroš zareagoval, keď poslal do bránky Bespalova, ale krátko na to ho prekonal druhým gólom Šiška a stanovil skóre prvej tretiny.

Domáci útočník mal šancu aj na začiatku druhej tretiny, ale tentoraz sa nepresadil, na opačnej strane mohol znížiť Šimun. Šiška mohol zavŕšiť hetrik aj neskôr, ale v prečíslení skvele zasiahol Bespalov. Domáci mali viac z hry a gólovo ho vyjadrili v 27. minúte, keď sa presadil Hrabčák. Prešov potom znížil v presilovej hre, faul Mišiaka potrestal Šimun.

V tretej tretine domáci kontrolovali hru a pridali ďalšie štyri góly: V 46. minúte Jackson poslal puk do odkrytej bránky a potrestal vylúčenie Prešova. V 51. minúte sa po spolupráci Tótha s Hrabčákom presadil Ondrušek. Šiška v 55. minúte zavŕšil hetrik a tri sekundy pred koncom spečatil triumf Novozámčanov Števuliak.