ZVOLEN – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v nedeľnom zápase 42. kola Tipos extraligy na ľade úradujúceho majstra 2:5. O góly Býkov sa postarali útočníci Richard Ondrušek a Kristian Afanasyev, pre ktorého to bol premiérový zásah v najvyššej slovenskej súťaži.

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 11. Jedlička (Kubka, J. Mikúš), 26. Puliš (Viedenský, Zuzin), 45. Saracino (Sládok), 48. Krieger (Jedlička, Saracino), 53. Puliš (Kotvan, Zuzin) – 35. Ondrušek (Varga, Ligas), 40. Afanasyev (Ahlholm, Števuliak). Rozhodovali: D. Konc st., Krajčík – Kacej, Hercog, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1305 divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Ďakov, Roy, Meliško, Kubka, Sládok – Zuzin, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Jedlička, J. Mikúš, Saracino – Török, Marcinek, Csányi

Nové Zámky: Bakala – Bull, Hatala, Kozák, Knižka, Holenda, Roman, Ligas – Klempa, Langkow, Števuliak – Šišovský, Jackson, Afanasyev – Ahlholm, Fetkovič, Mišiak – Tóth, Ondrušek, Varga


Domáci sa dostali do vedenia po polovici prvej tretiny, keď sa Jedlička zmocnil odrazeného puku, obkorčuľoval hosťujúceho brankára Bakalu a do odkrytej časti siete otvoril skóre. Náskok zdvojnásobil v 26. minúte kapitán Puliš, ktorý úspešne zakončil prečíslenie dvoch na jedného po prihrávke Viedenského. Nové Zámky sa ani po tomto inkasovaní nevzdali, v 35. minúte znížil Ondrušek a 58 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal v presilovej hre Afanasjev. Zo strany hostí to však bolo všetko a Zvolenčania o svojom triumfe rozhodli v tretej tretine. Víťazný gól strelil Saracino v 45. minúte, poistky pridali Krieger a svojím druhým zásahom v zápase aj Puliš.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P