NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 14. marca 2021, dva dni po poslednom zápase s Nitrou, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 48. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na domácom ľade vyzvú hokejistov spod Poľany. Úvodné buly stretnutia je o 16:00.


Novozámockí Býci majú za sebou štyridsaťsedem odohraných stretnutí, z ktorých získali päťdesiattri bodov. V tabuľke im patrí priebežná desiata priečka, na deviatu Banskú Bystricu strácajú jeden bod. Naposledy nestačili v piatok pod Zoborom na nitrianskych Corgoňov, ktorým podľahli 2:4. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsaťdeväť kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je zase s dvanástimi presnými zásahmi skúsený český útočník Petr Obdržálek.

Detvania si po dvoch prehrách s Michalovcami a Popradom poradili v ostatnom kole na domácom ľade s DVTK, ktoré zdolali 3:1. V tabuľke patrí zverencom trénera Ernesta Bokroša priebežná šiesta priečka so ziskom sedemdesiatich siedmich bodov. Najproduktívnejším hráčom pod Poľanou je slovenský útočník Ján Sýkora, ktorý doposiaľ nazbieral tridsaťpäť kanadských bodov. Tabuľku strelcov Detvy ovláda s dvadsiatimi gólmi kanadský útočník Jonathan Charbonneau.

Úvodné dva vzájomné zápasy vyhrala Detva 3:2 po predĺžení, resp. 4:3. V tom poslednom uspeli Býci, ktorí pod Poľanou vyhrali vysoko 5:1.


“V poslednom zápase sme neboli konzistentní. Niektoré pasáže sme mali dobré, niektoré iba priemerné, a to nám momentálne na úspech nestačí. Musíme to napraviť. Na tréningoch sme naozaj dobrí, ale potrebujeme to pretaviť aj do zápasov, a to od úvodného buly. Verím, že zajtra sa nám to podarí a náš dobrý výkon bude trvať celých 60 minút. Hrať najlepšie ako vieme. To je to, čo potrebujeme doladiť pred zápasmi predkola play-off, keď chceme dosiahnuť náš cieľ – postup do play off,” konštatoval pred stretnutím s Detvou hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Súboj 48. kola Tipos extraligy, zápas medzi Novými Zámkami a Detvou, má úvodné buly v nedeľu 16:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P