NOVÉ ZÁMKY – V stredu 24. a vo štvrtok 25. marca 2021, tri dni po poslednom domácom zápase s Košicami, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na prvé dve stretnutia predkola Tipos extraligy. Súperom Býkov budú košickí Oceliari. Úvodné buly prvého stretnutia je v stredu o 15:00.

Novozámockí Býci ukončili základnú časť Tipos extraligy tromi víťazstvami v rade na deviatej priečke so ziskom šesťdesiatjeden bodov. V poslednom kole uspeli na domácom ľade na Košicami, ktoré zdolali 4:3 po predĺžení. Produktivitu v mužstve Býkov ovládol fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý si na svoje konto pripísal tridsať kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva sa stal s dvanástimi presnými zásahmi skúsený český útočník Petr Obdržálek. Mužstvu však po likvidačnom zákroku Košičana Jacobsa minimálne v úvodných dvoch vonkajších zápasoch nepomôže.

Košičania ukončili základnú časť Tipos extraligy na ôsmej priečke so ziskom sedemdesiatich piatich bodov. Zverenci dočasného povereného trénera Marcela Šimurdu ťahajú trojzápasovú šnúru prehier. Okrem Býkov prehrali aj s Detvou a Miskolcom. Najproduktívnejším hráčom mužstva z metropoly východu je skúsený slovenský útočník Michal Chovan, ktorý nazbieral päťdesiatšesť kanadských bodov. Najlepším strelcom sa stal zase český útočník Pavel Klhúfek s tridsaťjeden presnými zásahmi.

Oba celky sa v tejto sezóne stretli  štyrikrát, pričom ako Býci, tak i Oceliari vyhrali jeden zápas v riadnom hracom čase a jeden po predĺžení, resp. po samostatných nájazdoch.

„Keď som sem prišiel, stanovili sme si dva ciele. Prvým bol postup do predkola play-off, ktorý sme splnili. Druhým bolo pripraviť a nastaviť mužstvo čo najlepšie na predkolo-play off. Myslím si, že sme oveľa lepší, ako sme boli. Chalani urobili obrovský progres, sme pripravení a odhodlaní,“ prezradil pred úvodným stretnutím s Košicami hlavný tréner Gergely Majoross.

Úvodný duel predkola Tipos extraligy, zápas medzi Košicami a Novými Zámkami, má úvodné buly v stredu 15:00. Zápas vysiela Sport TV.