NOVÉ ZÁMKY – V piatok 31. januára pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 46 kola. Novozámockí býci sa predstavia pod Poľanou, kde vyzvú o 18:00 hráčov domácej Detvy.

Zverenci trénera Miroslava Mosnára v ostatnom kole zaváhali a na domácom ľade získali s posledným Liptovským Mikulášom iba bod po prehre 3:4 po predĺžení. V tabuľke patrí aktuálne Býkom priebežné dvanáste miesto so ziskom 43 bodov. Novozámčania strácajú na jedenáste, resp. desiate miesto jeden bod.

Deň pred zápasom rezonovala v Nových Zámkoch najmä informácia o odchode najproduktívnejšieho hráča mužstva Tomáša Pospíšila. Český krídelník dostal veľmi dobrú ponuku z extraligového Litvínova a vedenie klubu z južného Slovenska mu v odchode do lepšej súťaže nebránilo.


HC 07 WPC Koliba Detva

Hokejisti spod Poľany prehrali v ostatnom stretnutí s Újbudou v Budapešti 4:6, predtým doma zdolali Košice 4:2. V tabuľke sú zverenci Josefa Tureka na jedenástej priečke so 44 bodmi.

Produktivite v Detve dominuje elitný útok, na jej čele je s 34 kanadskými bodmi Peter Šišovský. Najlepším strelcom Medveďov je so 17 gólmi taktiež člen elitného útoku Peter Zuzin.

Zostava Liptákov z posledného zápasu:
Petrík – Chovan, Golian, Fekiač, Andersons, Turan, Jendroľ, Gachulinec, Lalík – Zuzin, Klíma, Žilka – Ščurko, Podešva, Král – Gašpar, Valent, Török – Čenka, Fekiač, Čacho


Úvodné buly na Zimnom štadióne v Detve je v piatok 31. januára o 18:00, zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P