NOVÉ ZÁMKY – V piatok 29. novembra pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 26. kola. Novozámockí býci sa predstavia na horúcom podpolianskom ľade, kde od 17:30 vyzvú miestne detvianske medvede.

Zverenci trénera Miroslava Mosnára klesli po poslednom kole na posledné trináste miesto Tipsport Ligy, keď na domácom ľade prehrali s Popradom 1:3. So ziskom 19 bodov aktuálne strácajú na dvanásty Liptovský Mikuláš 3 body.


HC 07 WPC Koliba DETVA

Detvania okupujú po odohraní 23 zápasov priebežnú desiatu priečku, na svoje konto si pripísali 27 bodov. V ostatnom kole vybuchli zverenci Josefa Tureka v Bratislave, keď Slovanu podľahli 0:11. Predtým neuspeli v Košiciach 2:3 a vyhrali 3:2 nad Liptovkým Mikulášom.

Produktivitu mužstva spod Poľany vedie šikovné krídlo Ján Sýkora, 29-ročný útočník strelil 15 gólov a na 10 ďalších prihral. Zároveň je aj najlepším strelcom Detvy.


Zostava Detvy z posledného zápasu:
Petrík (35. Šimko) – Gachulinec, Mart. Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Turan – Sýkora, Zuzin, Šišovský – Žilka, Podešva, Gašpar – Surový, Král, Čenka – Ľupták, Valent, Čacho


Úvodné buly na zimnom štadióne v Detve je v piatok 29. novembra o 18:00, zápas môžete sledovať prostredníctvom TipsportTV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P