NOVÉ ZÁMKY – Účastník najvyššej hokejovej súťaže Tipsport Ligy z Nových Zámkov v pondelok odštartoval spoločnú prípravu do novej sezóny. Cieľom je postúpiť do play off.


Hráči sa s realizačným tímom a vedením klubu stretli v pondelok popoludní. Museli však dodržiavať viaceré opatrenia. “Všetci hráči sa pri nástupe do prípravy preukázali negatívnym testom na koronavírus. Dali sme sa otestovať všetci a, chvalabohu, sme aj všetci v poriadku,” ozrejmil riaditeľ klubu Imre Valášek.

Pod vedením hlavného trénera Martina Hrnčára vykorčuľovalo na úvodný tréning o 17:00 viac ako 30 hokejistov. S tímom sa pripravuje viacero mladých hráčov, ktorí dostanú v nasledujúcom období šancu ukázať sa trénerskému štábu.

Úvodného tréningu sa nezúčastnil kanadský útočník Max St-Cyr, ktorý je v povinnej 5-dňovej domácej karanténe a v utorok absolvuje testovanie. Rovnako tak karanténa znemožnila účasť na zraze aj 18-ročnému centrovi Samuelovi Rehákovi, ktorý zabojuje o svoje miesto v tíme. K mužstvu by sa mal pripojiť vo štvrtok.

Býkov čaká prvý prípravný duel o týždeň v utorok. Rozpis stretnutí však narušili opatrenia proti šíreniu pandémie, pre ktoré museli odrieknuť zápasy s maďarskými mužstvami UTE Budapešť a FTC Budapešť. Zatiaľ sa im podarilo vybaviť jeden náhradný duel s HKM Zvolen, ktorý odohrajú pod Pustým hradom 1. septembra.

“Začíname s Topoľčanmi doma, o dva dni neskôr sme mali mať ďalší zápas s maďarským mužstvom, no vzhľadom na opatrenia, ktoré sa prijali, musíme vyriešiť náhradný zápas,” dodal na záver Valášek.


Aktuálny káder HC MIKRON Nové Zámky:

Brankári: Christián Pavlas, Jakub Lackovič, Landon Trutt (skúška), Ján Kožiak (skúška)
Obrancovia: Marek Drtina, Samuel Fereta, Samuel Hain, Peter Ordzovenský, Peter Mikuš, Markus Västilä, Matúš Holenda, Michal Chatrnúch (skúška), Martin Šeliga (skúška)
Útočníci: Filip Bajtek, Juraj Jurík, Patrik Rogoň, Patrik Števuliak, Martin Andrisík, Janne Väyrynen, Richard Ondrušek, Samuel Zahradník, Branislav Fábry, Rasmus Hämäläinen, Erik Embrich, Janne Seppänen, Maxime St-Cyr, Petr Obdržálek, Andreas Štrauch, Marcel Holovič, Sebastián Slávik (skúška), Dávid Okoličány (skúška), Richard Nemec (skúška), Samuel Rehák (skúška)


Predbežný program prípravných zápasov:

25. augusta o 18.30: HC MIKRON Nové Zámky – HC Topoľčany
1. septembra o 18.00: HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky
3. septembra o 18.00: HC Topoľčany – HC MIKRON Nové Zámky
8. septembra, 18.30: HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra
10. septembra, 17.00: HK Skalica – HC MIKRON Nové Zámky
15. septembra o 17.30: HC MIKRON Nové Zámky – Slovan Bratislava

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P