NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 21. marca 2021, dva dni po poslednom vonkajšom zápase so Slovanom, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na stretnutie 50. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na domácom ľade vyzvú košických Oceliarov. Úvodné buly stretnutia je o 17:00.


Novozámockí Býci majú za sebou štyridsaťdeväť odohraných stretnutí, z ktorých získali päťdesiatdeväť bodov. V tabuľke im patrí priebežná deviata priečka, kde majú pred desiatou Banskou Bystricou náskok dvoch bodov. Naposledy zdolali v piatok v hlavnom meste bratislavský Slovan 4:1. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsaťdeväť kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je zase s dvanástimi presnými zásahmi skúsený český útočník Petr Obdržálek.

Košičania sú v tabuľke na priebežnej ôsmej priečke, a ak sa nič závažné nestane, budú práve Oceliari súperom Býkov v predkole play-off. Zverenci dočasného trénera Marcela Šimurdu v ostatnom kole zaváhali na domácom ľade a Detve podľahli 2:3. Najproduktívnejším hráčom mužstva z metropoly východu je skúsený slovenský útočník Michal Chovan, ktorý nazbieral päťdesiatšesť kanadských bodov. Najlepším strelcom je zase český útočník Pavel Klhúfek s tridsaťjeden presnými zásahmi.

Oba celky sa v tejto sezóne stretli už trikrát, pričom Býci zaznamenali štyri body po prehre 3:4 po samostatných nájazdoch, prehre 0:1 a výhre 3:1 v riadnom hracom čase.


Súboj 50. kola Tipos extraligy, zápas medzi Novými Zámkami a Košicami, má úvodné buly v nedeľu 17:00. Zápas vysiela RTVS a Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P