NOVÉ ZÁMKY – V piatok 19. marca 2021, päť dni po poslednom domácom zápase s Detvou, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na stretnutie 49. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na vonkajšom ľade vyzvú hokejistov bratislavského Slovana. Úvodné buly stretnutia je o 17:00.


Novozámockí Býci majú za sebou štyridsaťosem odohraných stretnutí, z ktorých získali päťdesiatšesť bodov. V tabuľke im patrí priebežná desiata priečka, na deviatu Banskú Bystricu strácajú jeden bod. Naposledy zdolali v nedeľu na domácom ľade Detvu 5:3. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsaťdeväť kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je zase s dvanástimi presnými zásahmi skúsený český útočník Petr Obdržálek.

Slovan v ostatnom kole zvíťazil na domácom ľade, keď zdolal Nitru 3:2 po samostatných nájazdoch. Predtým prehral rovnakým výsledkom po samostatných nájazdoch na ľade Dukly Trenčín. V tabuľke patrí zverencom trénerskej dvojice Róbert Döme – Marián Bažány priebežná štvrtá priečka so ziskom deväťdesiatjeden bodov. Najproduktívnejším hráčom mužstva je kanadský útočník Brendan O’Donnell, ktorý si pripísal štyridsať bodov. Zároveň je s dvadsaťjeden gólmi najlepším strelcom Slovana.

Oba celky sa v tejto sezóne stretli už päťkrát, pričom ani v jednom prípade Býci nebodovali. Obranu Slovana prekonali dokonca iba v dvoch prípadoch.


“Prednedávnom sme hrali proti Slovanu dva dobré zápasy, najmä teda ten druhý. Hrali sme veľmi chytro, akurát sme neboli efektívni. Verím, že na dobré výkony proti tomuto súperovi nadviažeme aj tentokrát, ale už s lepšou efektivitou. Na druhú stranu, posledný domáci zápas, ktorý sme hrali v nedeľu Detvou, sa mi v mnohých ohľadoch vôbec nepáčil, hoci sme v ňom vyhrali. Prešli sme si s mužstvom počas ostatých dní konkrétne momenty, takže očakávam v našej hre zlepšenie,” konštatoval pred stretnutím so Slovanom hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Súboj 49. kola Tipos extraligy, zápas medzi Slovanom Bratislava a Novými Zámkami, má úvodné buly v piatok 17:00.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P