NOVÉ ZÁMKY – Konečne sa dočkali! Na zverencov trénera Martina Hrnčára čaká v nedeľu úvodný zápas novej sezóny Tipos extraligy. Na domácom ľade privítajú v rámci krajského derby hokejistov Nitry.


Po viac než osemmesačnej prestávke sa Býci v nedeľu o 18:00 ocitnú v súťažnom zápase. Hoci nový ročník Tipos extraligy odštartoval už začiatkom októbra a niektoré kluby stihli odohrať už 3 zápasy, zverenci Martina Hrnčára museli absolvovať štrnásťdňovú karanténu. Piatkový zápas 3. kola proti Michalovciam sa zase neodohral kvôli pozitívnym testom v mužstve Líšok.

Novozámčania vstupujú do novej sezóny posilnený o býka Attilu, ktorý sa stal maskotom klubu a bude neoddeliteľnou súčasťou domácich zápasov. Na svoj prvý kontakt s novozámockými fanúšikmi si však musí počkať, všetky zápasy budú až do odvolania bez prítomnosti divákov.


Býci vstúpia do súťaže s 25 hráčmi, z toho 9 je legionárov. Onedlho by sa však situácia mohla zmeniť. “Filip Bajtek si oficiálne podal žiadosť a veríme, že čoskoro mu bude udelené slovenské občianstvo. Žiaľ, u Petra Obdržálka to možné nebolo. V tejto chvíli tak máme na súpiske obsadených až deväť legionárskych miest, taká je situácia,” informuje riaditeľ klubu Imre Valášek.

Kapitánom mužstva bude aj v nadchádzajúcej sezóne skúsený útočník Juraj Jurík. Asistovať mu budú obrancovia Matúš Holenda a Peter Mikuš.


Súpiska HC MIKRON Nové Zámky pred úvodným zápasom:

Brankári: #30 Henri Kiviaho, #88 Jakub Lackovič
Obrancovia: #7 Samuel Hain, #11 Matúš Holenda (A), #17 Peter Ordzovenský, #27 Samuel Fereta, #37 Marek Drtina, #49 Markus Västilä, #85 Peter Mikuš (A), #93 Martin Šeliga
Útočníci: #12 Samuel Rehák, #15 Samuel Zahradník, #16 Matej Giľák, #19 Erik Embrich, #21 Filip Bajtek, #22 Janne Seppänen, #23 Martin Andrisík, #24 Patrik Števuliak, #25 Marcel Holovič, #51 Juraj Jurík (C), #71 Petr Obdržálek, #72 Rasmus Hämäläinen, #77 Patrik Rogoň, #91 Maxime St-Cyr, #97 Richard Ondrušek


Úvodný duel Nových Zámkov proti Nitre má úvodné buly v nedeľu 11. októbra o 18:00. Zápas môžete sledovať na TV Tipsport a Šport 2.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P