Do Nových Zámkov prichádza 28-ročný český útočník Radek Prokeš.


Produktívny center, ktorý dokáže alternovať aj na ľavom krídle, je prvou posilou Býkov pre sezónu 2023-24. Uplynulý ročník odohral v nadnárodnej ICEHL, v drese Vienna Capitals bol s 27 bodmi piatym najproduktívnejším hráčom tímu v základnej časti.

“Pred pár týždňami mi o záujme Nových Zámkov povedal môj agent. Myšlienka vyskúšať si slovenskú extraligu ma od začiatku lákala, po dvoch rokoch v ICEHL to je pre mňa nová výzva, na ktorú sa veľmi teším. Následne ma kontaktoval majiteľ klubu pán Sucharda, dohovorili sme sa behom pár dní,” ozrejmil svoje rozhodnutie rodák z Českého Krumlova.

Bývalý mládežnícky reprezentant sa na nový klub i prostredie teší. Informácie čerpal najmä od brankára Pavla Kantora. “Hral v mojom príchode veľkú úlohu. Sme z rovnakého mesta a zažili sme spolu úspešnú sezónu v Znojme. Kanty o Nových Zámkoch hovoril len dobre a veľmi mi odporúčal, aby som sa rozhodol práve pre Býkov. Verím, že sa nám podarí prekonať minuloročnú úspešnú sezónu a že na naše zápasy bude chodiť veľa fanúšikov, ktorým budeme na ľade robiť radosť,” zaželal si Prokeš.

“Sme radi, že Radek bude súčasťou nášho tímu. Ide o pracovitého a dobre stavaného hráča, s dobrým korčuľovaním, ktorý je platný v predbránkovom priestore. V neposlednom rade je to správny chlap, ktorý hrá pre tím, a preto verím, že nášmu mužstvu prinesie potrebnú energiu,” zhodnotil novú akvizíciu tréner Erik Čaládi.

Prokeš pôsobil v ICEHL aj v predminulej sezóne. S 52 bodmi, ktoré nazbieral ako hráč Znojma, sa stal druhým najproduktívnejším hráčom celej súťaže a s 28 gólmi jej štvrtým najlepším strelcom. Predtým pôsobil doma v Českých Budějoviciach a zahral si aj prvú ligu za Prostejov či Havířov.Foto: Facebook EV spusu Vienna Capitals

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P