ZVOLEN — Účastník najvyššej súťaže Tipsport Ligy z Nových Zámkov má za sebou  polovicu prípravných zápasoch. Už v stredu nastúpia bielo-zelení na ďalší, tentoraz pod Tríbečom proti HC Topoľčany.

Naposledy sa zverenci Milana Jančušku predstavili na trojzápasovom turnaji vo Zvolene. Po dvoch prehrách, 0:2 s Klagenfurtom a 1:3 s Tychy, prišlo vysoké víťazstvo 9:2 nad francúzskym mužstvom z Mulhouse. „Išlo o dobre korčuľujúci tím, ktorý hral silovo. Jeho hráči dohrávali každý súboj a zdvojovali nás. Hrali viac stiahnutí, bránili stredné pásmo a snažili sa hrať na rýchle protiútoky. Hralo sa mi však proti nim dobre. Korčuľovali sme, darilo sa nám napádať ich rozohrávku, hrali sme do tela a hlavne, boli sme efektívni v zakončení a dôraze do brány. To rozhodlo o našom víťazstve,” zhodnotil víťazný zápas útočník Richard Ondrušek. Ten sa do streleckej listiny zapísal v 11. minúte, keď po prihrávke Pulščáka dokázal zakončiť cez trojicu brániacich hráčov.
„Tréneri po turnaji hovorili, že nás videli hrať, čo bolo hlavné. Videli nedostatky, ale aj dobré veci, a taktiež to, na čom ešte musíme popracovať,” doplnil 21-ročný odchovanec klubu.

Novozámčania skončili na turnaji na štvrtom mieste, víťazný pohár putoval do Klagenfurtu. Sme hlavne radi, že sme sa konfrontovali s tímami z iných krajín. Zápasy nám slúžili na to, aby sme zistili, kde nás topánka tlačí. Zapojilo sa do tých zápasov veľa mladých hráčov, ktorých sme chceli vidieť v akcii. Niektorí potešili príjemne, ale boli tam aj slabšie výkony. Tí, ktorí sú u nás, sú však určite talentovaní, preto verím, že sa väčšine z nich podarí stabilne zapracovať do základnej zostavy už v tejto sezóne. Teší nás aj pretrhnutie streleckej smoly v poslednom zápase, pretože predtým sme dali okrem zápasu s Levicami v príprave celkovo len dva góly. Som rád, že sa napokon presadilo až deväť strelcov, potrebovali sme získať istotu na hokejkách. Nebolo to o jednom hráčovi, čo nás teší. O tom je hokej, predtým sme mali šance, ale nedokázali sme ich využiť. Zlomilo sa to proti Francúzom a verím, že to bude pokračovať v tomto duchu aj naďalej,” zhodnotil doterajšiu prípravu  riaditeľ klubu Imre Valášek.

Už v stredu o 18:00 nastúpia Novozámčania v Topoľčanoch na ďalší prípravný zápas proti miestnemu prvoligovému HC.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P