Ofenzívne rady HC Nové Zámky rozšíri šikovná dvojica slovenských útočníkov. S oboma mladíkmi klub podpísal viacročné kontrakty.


Osemnásťročný Boris Babeliak je rodákom zo Zvolena, kde i hokejovo vyrastal. Ako trinásťročný odišiel do Česka, kde pôsobil v mládežníckych tímoch Vsetína. Medzi seniormi debutoval v sezóne 2021-22, keď nastúpil na päť extraligových stretnutí v drese Zvolena. Prevažnú časť uplynulého ročníka odohral v Tipos SHL, kde bol s 24 kanadskými bodmi tretím najproduktívnejším hráčom Žiaru nad Hronom.

O rok mladší Milan Tadeáš Jobek je rodákom z Trnavy. V mladom veku však aj jeho kroky smerovali do Česka, kde hokejovo vyrastal v Liberci. V uplynulom ročníku debutoval medzi seniormi v Tipos SHL v projekte SR 18. Aktuálne sa pripravuje v Poprade s výberom slovenskej reprezentácie do 18 rokov na blížiaci sa Hlinka Gretzky Cup, ktorý sa uskutoční od 31. júla do 6. augusta v kanadskom meste Red Deer.

“Úprimne si veľmi užívam prácu s mladými hráčmi, pretože majú ten správny chtíč a chuť zlepšovať sa. Čo sa týka Borisa aj Milana, ide o perspektívnych hráčov, ktorí majú skúsenosti so seniorským hokejom a taktiež pôsobili v zahraničí. Ide o dôležité lekcie, ktoré im pomôžu zvládať tlak na ich osobu oveľa lepšie. Rovnako by to malo platiť aj v adaptovaní sa na nový štýl práce. Obaja dostanú príležitosť, pretože aj my potrebujeme vidieť, či budú ihneď schopní naskočiť do extraligového kolotoča, alebo budú potrebovať ešte nejaký čas. Som veľmi rád, že budú dlhodobou súčasťou nášho tímu a teším sa na spoluprácu s nimi,” uviedol na adresu mladých útočníkov hlavný tréner Gergely Majoross.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári: Pavel Kantor, Juraj Ovečka.

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák, Martin Knižka, Mike Lee, Roberts Mamčics.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Peter Šišovský, Martin Mišiak, Jay Dickman, Tomáš Klempa, Patrik Števuliak, Boris Babeliak, Milan Tadeáš Jobek.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P