NOVÉ ZÁMKY – Do Nových Zámkov sa po roku vracia šikovný dvadsaťšesťročný krídelník Andreas Štrauch, ktorý v ostatnej sezóne pôsobil v Poprade, Zvolene i Michalovciach. Na pokračovaní v zeleno-bielom drese sa s vedením Býkom dohodol i skúsený tridsaťdvaročný univerzál Marcel Holovič.


Andreas Štrauch sa narodil v Poprade a hokejovo vyrastal pod Tatrami. Okrem slovenských mládežníckych súťaží si vyskúšal i nadnárodnú MHL v drese Patriotu Budapest. Prvé seniorské štarty zaknihoval v sezóne 2010-11 vo výbere HK Orange 20. Následne pôsobil výlučne v Poprade, odkiaľ jeho kroky smerovali na juh Slovenska. V tipsportligovom ročníku 2018-19 bol v základnej časti druhým najproduktívnejším hráčom nášho mužstva a na konci sezóny sa tešil zo zisku Zlatej prilby za najkrajší gól sezóny.

Po sezóne v Nových Zámkov sa Štrauch vrátil do Popradu, kde však odohral iba 11 stretnutí (0+3). Kamzíci ho vymenili do Zvolena, kde pridal 32 štartov, strelil 6 gólov a dovedna nazbieral 15 kanadských bodov. Sezónu však pod Pustým hradom nedohral, klub ho uvoľnil v posledný deň prestupového obdobia do Michaloviec, kde v 7 stretnutiach strelil 3 góly a na ďalšie 3 prihral. Technicky dobre vybavený pravák má na svojom konte i 9 reprezentačných štartov.Marcel Holovič je rodákom z Trnavy a odchovancom miestneho hokeja. V slovenskom Ríme, kde patril k lídrom prvoligovej HK Trnava, pôsobil až do sezóny 2010-11. Následne odišiel do Skalice, kde sa počas troch sezón naplno presadil v extralige. V najvyššej slovenskej súťaži obliekal i dresy Zvolena, Žiliny, Piešťan, krátko si zahral za Banskú Bystricu a v jednom zápase nastúpil aj za Nitru. Na svojom konte má aj dva seniorské reprezentačné zápasy.

Uplynulú sezónu odštartoval Holovič v drese prvoligového Bratislava Capitals, v 16 zápasoch získal 19 kanadských bodov za 6 gólov a 13 asistencií. Začiatkom decembra sa stal posilou Býkov. V 28 zápasoch si na svoje konto pripísal 7 presných zásahov, ku ktorým pridal 5 asistencií a 5 kladných bodov v štatistike +/-. V blížiacom sa ročníku zaznamená dobre stavaný pravák kariérne jubileum – 500. zápas v najvyššej súťaži. Aktuálne ich má na konte 499.


Holovič nová zmluva

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P