NOVÉ ZÁMKY – Tridsaťročný útočník Peter Šišovský bude súčasťou ofenzívy Býkov aj v nasledujúcom ročníku Tipos extraligy. Vedenie HC Nové Zámky sa s rodákom z Dubnice dohodlo na predĺžení zmluvy.


Skúsený krídelník, ktorý v extralige nastúpil na 537 stretnutí, prišiel do Nových Zámkov počas uplynulej sezóny z Popradu. V bielo-zelenom drese nazbieral v 27 zápasoch 13 kanadských bodov. “Peťo k nám prišiel počas rozbehnutej sezóny a bolo cítiť, že si v úvode musel zvyknúť na nové prostredie aj iný štýl hokeja. Nemal to jednoduché, ale po čase sa udomácnil a bol pre nás veľmi užitočným hráčom. Jediné, čo mu ko koncu sezóny chýbalo, bola produktivita, pretože jeho výkony mali stúpajúcu tendenciu. Myslím si, že teraz to bude aj pre neho oveľa jednoduchšie, nakoľko s nami začne už od prípravy. Očakávame, že spoločnými silami z neho môžeme vyťažiť ešte viac a tým pádom bude ešte dôležitejším článkom ofenzívy mužstva,” povedal na adresu Petra Šišovského hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

V rámci najvyššej súťaže debutoval Šišovský v drese MHC Martin. Obliekol si aj dres Trenčína, Piešťan, Zvolena, Slovana Bratislava a Popradu. V českej extralige odohral 22 zápasov za Vítkovice. Slovensko reprezentoval na majstrivstvách sveta do 18 i 20 rokov, dres seniorskej reprezentácie si obliekol v piatich medzištátnych zápasoch.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári:

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Peter Šišovský.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P