NOVÉ ZÁMKY – Jediné víťazstvo a iba tri body z desiatich stretnutí, to je hrôzostrašná bilancia novozámockých býkov z ostatného obdobia. Avšak, nič nie je stratené a je si toho vedomý aj druhý najproduktívnejší hráč bielo-zelených Tomáš Urban. Sám priznáva, že by nikomu z mužstva nepomohlo, ak by si v kabíne začali nadávať a niečo si vyčítať.


V rovnakom bode minulej tipsportligovej sezóny prežívali Novozámčania s Tomášom Urbanom úplne iné starosti. V jej prvej polovici sa mužstvu z južného Slovenska darilo, dokonca sa na nejaký čas ocitlo na špici tabuľky. Aktuálny ročník je o inej pesničke, na zverencov trénera Miroslava Mosnára padla deka, momentálne sú na poslednej trinástej priečke.

Tridsaťštyriročný rodák z Ostravy, ktorý hokejovo vyrástol v Prahe, si je vedomý, že posledných 10 zápasov prinieslo veľa negatív. Zároveň však verí v pozitívne zmýšľanie. „Vyhrali sme iba jeden zápas a získali sme síce iba 3 body, no v kabíne sa snažíme zostať pozitívni. Musíme začať od drobností, od detailov, a verím, že sa postupne odrazíme a zaknihujeme nejakú sériu výhier. V kabíne sa, ako som už povedal, snažíme byť pozitívni, povzbudzovať sa navzájom. Nemyslím si, že by niekomu z nás pomohlo, keby si tam začneme nadávať alebo niečo vyčítať. Všetci vieme, ako stojíme v tabuľke a ako to s nami vyzerá, musíme sa zomknúť, každý na sebe pracovať. Určite to prinesie nejaké ovocie.“

Podľa skúseného centra, ktorý v českej extralige odohral cez 400 zápasov, musí byť jednoznačným cieľom mužstva pokus o vytvorenie víťaznej šnúry. „Chceme jednoznačne urobiť nejakú sériu výhier. Systém je nastavený tak, že každé tri body urobia veľa. Pokiaľ by sa nám podarilo vyhrať povedzme päť zápasov v rade, zrazu by sme sa ocitli úplne niekde inde,“ zamyslel sa Urban.

V poslednom vzájomnom meraní síl podľahli Novozámčania v Budapešti vysoko 1:7. O motiváciu pred zápasom tak v kabíne býkov podľa Tomáša Urbana núdza nie je. „Máme im čo vracať a verím, že ich zdoláme. Je to atraktívny zápas aj pre divákov, no pre nás je dôležitý z toho dôvodu, že práve nad mužstvami ako MAC a Liptovský Mikuláš, ktorí stoja tesne nad nami, musíme vyhrávať, ak sa chceme dostať pred nich. Stále sa hrá o veľa, stále máme šancu na dobré umiestnenie. Nikto z nás nechce skončiť na poslednom mieste,“ dodal na záver najvyšší hokejista Tipsport Ligy.


Novozámčania sa predstavia v utorok 3. decembra o 18:30 na domácom ľade. V rámci 28. kola Tipsport Ligy vyzvú MAC Újbuda. Srdečne Vás pozývame na toto atraktívne stretnutie, pokladne budú otvorené od 17:00.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P