BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov sa v novembrovej asociačnej prestávke predstaví na domácom Turnaji štyroch krajín v Piešťanoch. Pôvodne ho mala odohrať v Bielorusku, napokon sa v jeho konkurencii spoločne s Dánskom a Nemeckom uskutoční na Slovensku. V nominácii Slovenska nechýba útočník Býkov Martin Mišiak.


Keďže kmeňový hlavný tréner osemnástky Ivan Feneš sa spolu s asistentom Tiborom Tartaľom posunuli k dvadsiatke, osemnástku povedie na domácom turnaji hlavný kouč sedemnástky Roman Sýkora. Asistovať mu bude Boris Žabka.

Na nominačnom zozname sa nachádza sedem hokejistov, ktorí sa v lete predstavili na Hlinka Gretzky Cupe, kde Slováci dosiahli historický úspech v podobe umiestnenia na druhej priečke. Prevažnú časť nominácie aj teraz tvoria hráči s ročníkom narodenia 2004, kmeňovým pre národným tím do 18 rokov v sezóne 2021/22. „Chceme vidieť čo najviac chlapcov z daného ročníka, čo je dôležité pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta do 18 rokov. Ďalšiu úlohu pri tvorbe zohrával fakt, že chlapcov, ktorých máme v projekte, chceme vidieť aj v medzinárodnej konfrontácii. Verím, že náš menoslov bude konkurencieschopný,“ povedal zaskakujúci hlavný tréner Roman Sýkora.

Súpermi slovenskej osemnástky na domácom podujatí v Piešťanoch budú Dáni, Bielorusi a Nemci. Podujatie sa na základe odporúčaní súvisiacich so zhoršovaním pandemickej situácie uskutoční pravdepodobne bez prítomnosti divákov. Zápasy Slovenska však budete môcť sledovať na stanici JOJ Šport. „Nerád by som hovoril o konkrétnych výsledkoch, nechceme stavať vzdušné zámky. Do každého zápasu pôjdeme s jasným cieľom, a to zvíťaziť. V prvom rade ide o to, aby sme chalanov, ktorí dostanú príležitosť v medzinárodných dueloch, mali možnosť rozvíjať a posúvať ďalej,“ dodal Sýkora.


Nominácia SR 18 na VT v Piešťanoch a Turnaj štyroch krajín v Piešťanoch (8.11. – 13.11.2021) 

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P