Základnej časti jubilejného 30. ročníka Tipos extraligy odzvonilo. Na novozámockých Býkov čaká štvrťfinále play-off, v ktorom vyzvú HKM Zvolen.

Pred úvodným zápasom nám svoje očakávania predostreli brankár Pavel Kantor, obranca Andrej Hatala, útočník a kapitán tímu Tomáš Mikúš a hlavný tréner Gergely Majoross.


Pavel Kantor: “Čaká nás veľmi ťažký súper. Myslím si, že sila Zvolenu je predovšetkým v ofenzíve. Budeme musieť hrať dôsledne v obrane a využiť naše šance smerom dopredu. Za mňa je Zvolen favoritom série, z čoho budeme chcieť urobiť našu výhodu. Pre nás sa sezóna rozhodne neskončila, ani necítime žiadne uspokojenie so šiestym miestom. Chceme ísť rozhodne ďalej a Zvolen vyradiť.”

Andrej Hatala: “Čaká nás náročný súper s kvalitným mužstvom. Bilancia vzájomných zápasov počas sezóny hovorí zatiaľ pre Zvolen, ale toto je play-off. Vieme, kde sú ich najsilnejšie stránky a na to sa celý týždeň pripravujeme. Očakávam ťažkú sériu, kde sa bude dohrávať každý jeden súboj. Chceme hrať tímovo, účelne a ísť od zápasu k zápasu.”

Tomáš Mikúš: “Na sériu so Zvolenom sa veľmi teším. Som rád, že sme splnili predsezónny cieľ, ktorým bolo skončiť v prvej šestke. Môžeme sa zodpovedne pripraviť na play-off, poriadne si to užiť a zároveň zabojovať o čo najlepší výsledok. Séria bude náročná, ale verím, že ak budeme poctivo plniť veci, ktoré si stanovíme, budeme hrať s chuťou a energiou, a bojovať ako jeden tím, máme šancu byť úspešní.”

Gergely Majoross: “Stanovili sme si pred sezónou umiestnenie v prvej polovici tabuľky, aby sme mali dostatok času a priestoru pripraviť sa na play-off. Sme radi, že sa nám to podarilo, ale je to iba časť celkového cieľu. Najdôležitejší a najsledovanejší úsek sezóny prichádza práve teraz. Máme možnosť ukázať to, čo v nás je. Očakávam dlhú a náročnú sériu, kde pôjdeme od zápasu k zápasu s cieľom byť neustále lepší. Rozhodovať budú maličkosti.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P